play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

Vendoset data e raundit të dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri

today17/05/2022

Background
share close

Raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit do të zhvillohet më më 23 maj.

“Raundi i dytë të zhvillohet ditën e hënë datë 23 maj orën 18:00. Besoj që ky është propozim që biem të gjithë dakord”, tha Taulant Balla.

Kushtetuta parashikon që Kuvendi të shkojë në një raund të dytë për të zgjedhur Presidentin e Republikës, e cila përkon me datën limit 24 maj. Opozita dhe mazhoranca nuk kanë dalë me një emër deri më tani.

Ditën e djeshme kryeministri Rama paralajmëroi se do të prisnin opozitën deri në raundin e tretë për një marrëveshje, nëse kjo nuk ndodhte sipas tij, atëherë maxhoranca do ta zgjidhte vetë Presidentin në raundin e katërt apo të pestë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Sport

Policia e Shtetit prezanton masat për finalen e 25 majit

Zv.drejtori i Policisë së Shtetit Albert Dervishaj ka prezantuar masat që Policia e shtetit ka marrë për ndeshjen finale të Conference Leagua. Përballja mes Romës/Itali dhe Feyenoordit/Holandë do të jetë në 25 maj, ora 21:00, në stadiumin “Air Albania”. Masat e Policisë së Shtetit: Policia do të jetë prezente për mbarëvajtjen e aktiviteteve që do të zhvillojë Bashkia e Tiranës në dy “Fan Zonat”, tek shëtitorja “Murat Toptani”, për tifozët […]

today17/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%