play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Uncategorized

111 Results / Page 1 of 13

Background

Uncategorized

OneLife Rally në Shqipëri – Fundjava magjike në Tiranë me makina sportive dhe luksoze

 Eventi OneLife Rally dhe një karvan prej 80 makinash super luksoze ishte në rrugët e Tiranës këtë fundjavë. Entuziastët e makinave më të shpejta në botë, përfshirë markat si Ferrari, Lamborghini, Aston Martin dhe Bugatti, ishin në Sheshin Skënderbej të shtunën më 22 qershor dhe të dielën më 23 qershor.  Një spektakël në Sheshin Skënderbej të Tiranës OneLife Rally është një event unik automobilistik që tërheq një numër të madh […]

today24/06/2024

Uncategorized

“Ç’na tha Sylvinho pas Italisë”, Mitaj: Broja mund të jetë heroi ndaj Kroacisë

Mario Mitaj doli sot në konferencën për shtypin përpara Shqipëri-Kroaci – të mërkurën (15:00) në Hamburg – dueli i dytë i kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Kush mund të jetë heroi shqiptar ndaj Kroacisë? Besoj se në përgjithësi të gjithë ne mund të luftojmë për të luajtur sa më mirë me Kombëtaren. Kemi lojtarë si Broja me cilësitë e tij dhe Asani me goditjet e tij. Të luajmë sa […]

today17/06/2024

Uncategorized

Turizmi malor në modë! Gjithnjë në rritje numri i atyre që preferojnë malin dhe jo detin gjatë verës

Turizmi malor nga viti në vit po bëhet më shumë popullor. Sidomos në këtë periudhë vere, që temperaturat kanë filluar të ngrihen dhe freskinë, turistët nuk e kërkojnë më vetëm në bregdet, por preferojnë dhe zonat malore.  “Shumë turistë të huaj vijnë vetëm për turizmin malor në Shqipëri. Pikat kryesore të turizmit malor momentalisht janë Thethi dhe Valbona dhe lumi Shalës dhe mund të kalojnë rreth 7-8 ditë aty”, tha […]

today17/06/2024

Uncategorized

Kreu i AMA-s zgjidhet Nënkryetare e Enteve Rregullatore Europiane

Drejtuesja e AMA-s, Armela Krasniqi është zgjedhur Nënkryetare e Platformës Europiane të Enteve Rregullatore, kjo është hera e parë që Shqipëria arrin në nivele të tilla drejtuese. Në mbledhjen e 59-të që po zhvillohet në Roterdam të Holandës, Krasniqi mori mbështetjen e shumicës së 52 autoriteteve anëtarë të EPRA-s, të pranishëm në këtë mbledhje. Armela Krasniqi kishte përballë për këtë post kandidaten e rregullatorit audioviziv të Britanisë së Madhe. Pas […]

today07/06/2024

Uncategorized

Hapet për qarkullim Loti i Parë i aksit Elbasan-Qafë Thanë

Hapet për qarkullim Loti i Parë i aksit Elbasan – Qafë Thanë, segmenti nga Fushë Labinoti në Mirakë në një gjatësi prej 5.3 km. Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale ka publikuar vidon me automjetet të cilat kalojnë në segmentin e ri, pjesë e Korridorit të 8. Punimet për aksin Elbasan – Qafë Thanë do të kryhen me lote. Aktualisht punimet janë shtrirë në Lotin e Dytë […]

today07/06/2024

Uncategorized

“Të guxojmë në inovacion”, Peleshi na prezanton me Arjetën: Po punon për prototipin e makinës së parë të blinduar ushtarake ‘Made in Albania’

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një postimi në rrjetet sociale dha mesazhin se Shqipëria duhet që të guxojë edhe me inovacionin. Peleshi na prezanton me Arjetën, për të cilën thotë se po punon për prototipin e makinës së parë të blinduar ushtarake “Made in Albania”. Postimi i ministrit Niko Peleshi: Së bashku me kompaninë e saj #TIMAK, Arjeta po punon për prototipin e makinës së parë të […]

today24/05/2024

Uncategorized

Cameron në Shqipëri, Rama zbardh diskutimet me ish-kryeministrin britanik: Do kemi mbështetje për dy projekte në Durrës! Për emigrantët e paligjshëm

Kryeministri Edi Rama, në konferencën e përbashkët me Sekretarin e Shtetit për Çështjet e Jashtme, Commonwealth-in dhe Zhvillimin e Mbretërisë së Bashkuar, Lord David Cameron, u ndal tek diskutimet që kanë zhvilluar së bashku. Rama tha se fokusi është vendosur në raportet dypalëshe mes dy vendeve, ndërsa shtoi se Anglia do të mbështesë projektin për ndërtimin e hekurudhës Durrës-Prishtinë. Po ashtu Rama u shpreh se shumë shpejt do të hapet […]

today22/05/2024

Uncategorized

Kryeministri britanik bisedë telefonike me Edi Ramën, zbardhen diskutimet, Sunak: Progres i fortë partneriteti mes dy vendeve

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka zhvilluar sot paradite një bisedë telefonike me Edi Ramën. Sipas zyrës së shtypit të kryeministrisë britanike, ata kanë diskutuar për marrëdhëniet e ngushta mes Britanisë së Madhe dhe Shqipërisë, duke vënë në dukje bashkëpunimin e rëndësishëm dypalësh, duke përfshirë tregtinë dhe investimet. Kryeministri Sunak vuri në dukje progresin e fortë të bërë nëpërmjet partneritetit MB-Shqipëri për migracionin. Të dy udhëheqësit pranuan se duhet më shumë […]

today10/05/2024

Uncategorized

Greqia heq veton ndaj Shqipërisë, Athina zyrtare jep “OK” për nënshkrimin e Marrëveshjes së Mbrojtjes e Sigurisë mes BE-së dhe Tiranës

Greqia zbutet ndaj Tiranës zyrtare. Media e Athinës “Antinews” njoftoi ditën e sotme se qeveria greke ra dakord të nisë procesin për nënshkrimin e Marrëveshjes së Mbrojtjes dhe Sigurisë ndërmjet BE-së dhe Tiranës bazuar në projekt-marrëveshjet specifike me Shqipërinë dhe vendet e tjera kandidate të Ballkanit Perëndimor. Qeveria greke, pavarësisht deklaratave publike të një qëndrimi të palëkundur ndaj kryeministrit Edi Rama dhe mes thashethemeve për përfshirjen e kryetarit të burgosur […]

today04/04/2024