play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

144 Results / Page 1 of 16

Background

High Tech Time

Bëhuni gati! I famshmi “Nokia 3210” vjen në muajin maj!

HMD mund të prezantojë një version të ri të telefonit "Nokia 3210" në muajin maj. HMD njoftoi një telefon të ri "Nokia" që do të arrinte në muajin maj në Kongresin Botëror të Celularëve muajin e shkuar, dhe një postim i ri në rrjetin social X jep një ide se çfarë të presësh. Postimi ka një ilustrim dhe një lidhje me faqen që sugjeron se bëhet fjalë për një ditëlindje […]

today21/03/2024

High Tech Time

“AirPods 4” vijnë në fund të vitit!

Produkti i dytë më i madh i kompanisë "Apple", pas iPhone, "AirPods", pritet të ketë përditësime këtë vit. "Apple" do të publikojë dy modele të reja AirPods 4 gjatë këtij viti,shkroi “The Independent”. Dy modelet e reja AirPods pritet të dalin ne treg  në fund të vitit, sipas raportuesit të brendshëm të "Apple", Mark Gurman. Për momentin, dihet pak për dizajnin, veçoritë dhe specifikat e AirPods 4, por raporti i […]

today20/03/2024

High Tech Time

Sipas një sondazhi britanik,këta janë profesionistët më nervozë në trafik!

"Mjekët zënë vendin e parë për ngarje në mënyrë agresive, ndërsa parukierët janë shoferë më të qetë", thuhet në një studim britanik që ka zbuluar lidhjet midis profesioneve të shoferëve dhe zakoneve të tyre të ngarjes. Hulumtimi tregon lidhje të drejtpërdrejtë midis profesionit dhe zakoneve të ngarjes, duke zbuluar se cilat profesione janë më të prirura  për shpejtësi, parkim jo te rregullt  dhe sjellje të rrezikshme në trafik. Sipas një […]

today01/03/2024

High Tech Time

“Gmail po mbyllet! Lajmi që shqetësoi përdoruesit!

Motorri i kërkimit në internet "Google"  është “detyruar” të deklarojë publikisht se posta elektronike Gmail nuk është mbyllur, pas një informacioni  të rremë  të shpërndarë në internet. "BBC" ka raportuar se të paktën 7  milionë herë është parë një postim i shpërndarë në rrjetin social "X" ku thuhej se “Gmail do të mbyllet në gusht”. Google e përgënjeshtroi informacionin  në X, duke shtuar se Gmail “është këtu për të qëndruar”. […]

today27/02/2024

High Tech Time

“Galaxy Buds” kufjet revolucionare me ekran Oled!

Gjatë eventit më të madh teknologjik të këtij viti,"CES", kompania "Samsung" ka prezantuar konceptin e kufjeve të reja "Galaxy Buds", të cilat po tërheqin vëmendje me ekranin OLED. Kufjet vijnë me kuti të ndryshme karikimi dhe nivele të baterisë, por thuhet se mund të mos dalin kurrë në shitje me pakicë. Pajisjet e shfaqura në videot e shpërndara janë prototipe që "Samsung" thotë se nuk ka plane t’i prezantojë si […]

today23/01/2024

High Tech Time

Së shpejti telefonin do ta rimbushësh për 7 minuta!

Një kompani teknologjike nga Katari ka gjetur zgjidhje për problemin e rimbushjes së telefonit në kohë të shkurtër. E quajtur "Swapery", pajisja mund ta rimbushë një telefon celular në shtatë sekonda. Kjo pajisje pritet të dalë në treg gjatë këtij viti me një çmim prej 180 $. Kjo pajisje shpërndan paketa baterish me peshë të lehtë, të cilat ngjiten në mënyrë magnetike në pjesën e pasme të telefonit dhe lidhen […]

today16/01/2024

High Tech Time

Kjo është mënyra sesi t’i bëni më private bisedat tuaja në “WhatsApp”

Majin e shkuar, WhatsApp, prezantoi "Chat Lock", një mënyrë për t’i mbajtur bisedat private në aplikacion, me një skanim të fytyrës, gjurmë gishtash ose fjalëkalim. Kompania zbuloi edhe një veçori të re të “kodit sekret”. Nëse dëshironi, mund t’i fshihni bisedat nga lista juaj, duke i bërë ato të disponueshme vetëm nëse shkruani fjalëkalimin. Kjo nënkupton që edhe nëse dikush e merr në dorë telefonin tuaj, nuk do t’i shohë […]

today01/12/2023

High Tech Time

Nëse synon një Ferrari,2026-a është viti kur mund të marrësh çelësat në dorë!

“Nivel maksimal” është përshkrimi që shefi i Ferrarit i  ka bërë numrit të porosive për makinat e reja të kompanisë luksoze. Benedetto Vigna në publikimin e rezultateve të tremujorit të tretë të vitit. Ai ka thënë se kërkesa për makinat  italiane është aq e madhe sa që më 2025 nuk mund të blihet nëse porositet brenda vitit të ardhshëm. Vigna shtoi  se çfarëdo porosie e bërë sot, mund të dërgohet […]

today10/11/2023

High Tech Time

Ky është rrjeti social më pak i përdorur nga amerikanët!

Instagram është rrjeti social që pëlqehet më së paku nga amerikanët. Një studim që është bërë në vitin 2021 nga “Pew Research Center” ka treguar se katër nga tetë amerikan përdorin Instagramin. Por, pavarësisht se ky rrjet social përdoret shumë, studiuesit nga “VPN overview” kanë gjetur se amerikanët po humbasin interesimin për të. Studimi i vitit 2023 ka treguar se më shumë së një milion amerikanë bënë kërkime në Google […]

today27/10/2023