play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM SHQIPËRI

 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

 • cover play_arrow

  LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bordi vendos çmimet e reja, rrit naftën dhe benzinën

Ekonomi

Bordi vendos çmimet e reja, rrit naftën dhe benzinën

Bordi i Transparencës ka vendosur këtë të martë çmimet e reja të tregtimit të karburanteve me shumicë dhe pakicë në vend. Bordi ka vendosur rritjen e çmimit të naftës me 9 lekë për litër dhe të benzinës me 6 lekë për litër. Përkatësisht një litër naftë do të tregtohet me 252 lekë dhe një litër benzinë me 241 lekë. Bordi i Transparencës në datë 5 Korrik 2022, në mbledhjen e […]

Sot është Dita Botërore e Bikinit/ Historia e veçantë e krijimit të tyre

LifeStyle

Sot është Dita Botërore e Bikinit/ Historia e veçantë e krijimit të tyre

5 korriku është përcaktuar si Dita Botërore e Bikinit, pasi pikërisaht në këtë datë në vitin 1946 dolën për herë të parë në shitje menjëherë pas një sfilate të modës në pishinën Molitor në Francë. Shumë vende perëndimore i shpallën ato të paligjshme, ndërsa Vatikani i futi në listën e mëkateve. Bikinit filluan të popullarizohen nga yjet aktore si Brigitte Bardot dhe Ursula Andress dhe nga mesi i viteve 1960 […]

Sunny Hill do mbahet në Parkun e Gërmisë, aktivistët kërkojnë anulimin e vendimit: Dëmton mjedisin!

Rajoni

Sunny Hill do mbahet në Parkun e Gërmisë, aktivistët kërkojnë anulimin e vendimit: Dëmton mjedisin!

Aktivistët kërkojnë anulimin e vendimit të Komunës së Prishtinës që lejon mbajtjen e festivalit Sunny Hill në Parkun e Gërmisë, mbi arsyetimin se e dëmton mjedisin. Në ankesën drejtuar kryetari të Prishtinës dhe Drejtorisë së Parqeve thonë se vendimi përbën shkelje ligjore, saktësisht Ligjit për mbrojtjen e Natyrës. “Ne si organizatë që e monitorojmë Drejtorinë e Parqeve nuk kemi hasur në ndonjë debat publik apo thirrje për pjesëmarrje në vendim. […]

Thatësira më e madhe në 70 vite, Italia shpall gjendjen e jashtëzakonshme në pesë rajone

Bota

Thatësira më e madhe në 70 vite, Italia shpall gjendjen e jashtëzakonshme në pesë rajone

Italia ka shpallur shpall gjendjen e jashtëzakonshme për thatësirën në pesë rajone, konkretisht Emilia Romagna, Friuli Venezia Giulia, Piemonte, Veneto e Lombardia- thatësira më e madhe në 70 vite, shkruan BBC. Thatësira kërcënon më shumë se 30% të prodhimit bujqësor të Italisë, sipas sindikatës bujqësore Coldiretti. Moti i nxehtë dhe reshjet e pakta gjatë dimrit dhe pranverës kanë shtuar mungesën e ujit në Italinë veriore. “Po” është lumi më i gjatë […]

Bashkëpunim në çështjet penale dhe shkëmbimit të informacionit, nënshkruhet marrëveshja mes EPPO dhe Prokurorit Olsian Çela

Aktualitet

Bashkëpunim në çështjet penale dhe shkëmbimit të informacionit, nënshkruhet marrëveshja mes EPPO dhe Prokurorit Olsian Çela

Një marrëveshje bashkëpunimi u nënshkrua mes Zyrës së Prokurorit Publik Evropian dhe Prokurorit të Përgjithshëm, Olsian Çela i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Luksemburg. Qëllimi i kësaj marrëveshjeje është të lehtësohet bashkëpunimi në çështjet penale dhe shkëmbimin e informacionit. Palët ranë dakord gjithashtu të bashkëpunojnë në ngrirjen e aseteve si dhe të parashikojnë ngritjen e grupeve të përbashkëta hetimore. Në bazë të kësaj marrëveshjeje, parashikohet mundësia e komandimit […]

SHKARKO APP

TANI ON-AIR
LAJME
HIGH TECH TIME
“Apple Watch 8” mat temperaturën e trupit!

High Tech Time

“Apple Watch 8” mat temperaturën e trupit!

Seria 8 e ardhshme e “Apple Watch” do të jetë në gjendje t’i tregojë një përdoruesi nëse ai ka temperaturë. Kjo do të mund të bëhet duke u bazuar në temperaturën e trupit, nëse është më të lartë se normalja, falë një sensori të ri të integruar. Ndryshe nga një termometër tradicional i dedikuar, “Apple Watch” nuk do t’u japë përdoruesve një lexim të drejtpërdrejtë të temperaturës aktuale të trupit, […]

“Hiqni duart nga celulari,jetoni! Këshilla e shpikësit të telefonit të lëvizsshëm.

High Tech Time

“Hiqni duart nga celulari,jetoni! Këshilla e shpikësit të telefonit të lëvizsshëm.

Shpikësi i telefonit celular ka sugjeruar që njerëzit që shpenzojnë shumë kohë në pajisje elektronike, “ndoshta të rimendojnë prioritetet e tyre”. Martin Cooper, një inxhinier amerikan 93-vjeçar, po shfaqej në "BBC Breakfast" kur sugjeroi që njerëzit të ndalonin lëvizjen dhe ‘t’i ktheheshin jetës’. Cooper drejtoi ekipin në "Motorola", përgjegjëse për zhvillimin e telefonit të parë celular në vitet 1970. Në vitin 1973, ai u bë personi i parë në histori […]

“Sky Cruise” hoteli që do të qëndrojë gjithnjë në ajër!

High Tech Time

“Sky Cruise” hoteli që do të qëndrojë gjithnjë në ajër!

Është prezantuar një dizajn i ri ambicioz me energji bërthamore për një hotel fluturues që nuk zbarkon kurrë. Hoteli "Sky Cruise” është ndërtuar për të pasur 20 motorë me energji bërthamore dhe do të kishte kapacitet për të transportuar 5,000 pasagjerë. Aeroplani mund të qëndrojë në ajër për muaj të tërë, ndersa  në të mund të futen avionë të tjerë për të mbajtur  dhe për të kthyer pasagjerët. https://www.youtube.com/watch?v=ZrodDBJdGuo   […]

“Spotify” sjell veçorinë e karaokes në aplikacion!

High Tech Time

“Spotify” sjell veçorinë e karaokes në aplikacion!

"Spotify" sapo ka sjellë një përditësim të ri – dhe është një përditësim i madh. Por, më në fund, përdoruesit do të jenë në gjendje të bëjnë karaoke me këngët  që  dëshirojnë në aplikacion. Përditësimi sapo ka nisur të  prezantohet për përdoruesit e IOS dhe Android në të gjithë botën. Përditësimi më i fundit është një shtesë e veçorisë së teksteve të Spotify, ku shumica e këngëve tani kanë tekste të […]

Teknologjia ricikluese! “Michelin” prodhon rripa orësh nga gomat e vjetra

High Tech Time

Teknologjia ricikluese! “Michelin” prodhon rripa orësh nga gomat e vjetra

Kompanitë "Michelin" dhe "Bamford London" kanë prodhuar së bashku 133 njësi të orës së veçantë, që do të përmbajë goma të ricikluara. Michelin ndoshta është emri më i madh kur bëhet fjalë për zhvillimin e gomave, që furnizon disa prej makinat  më të shpejta në botë – përfshirë Porsche 911 GT3 Përveç që bën përzierjen më të mirë të gomave, "Michelin" gjithashtu kërkon mënyra të ndryshme për të zvogëluar ndotjen […]

GUINNESS
I verbuar prej 10 vitesh,nget makinën me 300 km/orë,hyn në Guiness!

Guinness

I verbuar prej 10 vitesh,nget makinën me 300 km/orë,hyn në Guiness!

Një shofer i cili  u verbua në një aksident 10 vjet më parë, theu rekordin botëror, duke u futur  në Librin  Guiness, pasi ngau makinën me  300 kilometra në orë. Dan Parker para se të pësonte aksident ishte i njohur për pjesëmarrje në garat e  makinave, ndersa  këtë rekord e theu fiks 10 vjet pasi ishte verbuar. Kjo garë u organizua nga "Federata Kombëtare e Shoferëve të Verbër", ndersa  Parker […]

Në Guiness, pasi ngjiti një mur të mbyllur me një krah mungues. Anoushé Husain thyen rekord!

Guinness

Në Guiness, pasi ngjiti një mur të mbyllur me një krah mungues. Anoushé Husain thyen rekord!

Alpinistja Anoushé Husain u fut në Librin e Rekordeve “Guiness”, pasi me një dorë ia doli të ngjitej në një mur ngjitjeje në një hapësirë të mbyllur. Siç bëri me dije  “Guiness”  Husain nga Britania e Madhe, ka lindur vetëm me dorën e majtë, por që kjo nuk e ndaloi të ngjitej e të shënonte rekord botëror. Ajo i ngjiti 374 metra lartësi në Qendrën e Ngjitjes në Londër. Distanca […]

“Spectre”,hyn në Guiness! Në filmin Bond realizohet shpërthimi më i madh eksploziv

Guinness

“Spectre”,hyn në Guiness! Në filmin Bond realizohet shpërthimi më i madh eksploziv

Filmi i aventurave të  James Bond, “Spectre”, hyri në librin Gines të Rekordeve në kategorinë e shpërthimeve më të mëdha në  një  filmi. Ekipi Guinness ka konfirmuar këtë rekord në Pekin, pas së cilës në kanalin e  YouTube u publikua një film i shkurtër që tregon se si është xhiruar shpërthimi. Per realizimin e skenes, e cila ishte projektuar nga fituesi i çmimit Oscar dhe mjeshtër i efekteve speciale Kris […]

“Kopshti i mrekullive” në Dubai,pjesë e librit Guiness

Guinness

“Kopshti i mrekullive” në Dubai,pjesë e librit Guiness

Është një nga pikat turistike më të bukura në Dubai. “Kopshti i mrekullive’ në Lindjen e Mesme është pjesë e Librit të Rekordeve Gines. Padyshim që është një destinacion unik ku lulëzojmë mbi 100 milionë lule. ‘Kopshti i Mrekullive’ është një vend i njohur për banorët dhe turistët që e vizitojnë për të shijuar varietetet e luleve. Kopshti është hapur në vitin 2013 dhe për çdo sezon pëson një transformim […]

Mobilja më e shpejtë në botë është në Guiness

Guinness

Mobilja më e shpejtë në botë është në Guiness

Ky divan përveçse është i rehatshëm, është edhe i shpejtë, duke iu dërguar ku të doni ju. Mobilja konsiderohet një mjet i ligjshëm rrugor, pasi ka targe dhe mini motor. Është i pajisur me një mbulese leopardi, mbajtësen e picës në rolin e timonit, frena dore dhe një copë çokollate ku mund të zgjidhni katër marshet e mundshme dhe ka një shpejtësi prej 87 mph.   https://www.youtube.com/watch?v=-bmrbeyq5uM

CLUB GOES TO HOLLYWOOD
“Bileta për në Parajsë” rikthen në ekranin e madh George Clooney dhe Julia Roberts!

Club Goes To Hollywood

“Bileta për në Parajsë” rikthen në ekranin e madh George Clooney dhe Julia Roberts!

Ka kaluar ca kohë prej se i kemi parë së bashku në ekran të madh, por George Clooney dhe Julia Roberts vazhdojnë te kenë një kimi të jashtëzakonshme me njëri-tjetrin. Dy yjet e filmit “Ocean’s Eleven” vijnë në bashkë në komedinë e re romantike me titull, “Ticket to Paradise”. Në këtë projekt, dy aktorët  portretizojnë një çift të divorcuar, që mundohet të bashkëpunojë për te  ndaluar vajzën e tyre që […]

“Back in Action” rikthen në sheshxhirim Cameron Diaz!

Club Goes To Hollywood

“Back in Action” rikthen në sheshxhirim Cameron Diaz!

Cameron Diaz do të shfaqet  përkrah Jamie Fox në filmin e ri të Netflix  duke e kthyer aktoren e famshme në ekran,pasi deklaroi shkëputjen nga filmi kohë më parë. Foxx paralajmëroi filmin e ri, të titulluar “Back in Action” në një postim në Twitter ku dëgjohej një thirrje audio mes tij, Diazit dhe Tom Brady-t, shkëputja e  të cilit nga futbolli amerikan zgjati për 40 ditë. Në një njoftim për […]

Këngëtari R.Kelly dënohet me 30 vjet heqje lirie për abuzime seksuale

Club Goes To Hollywood

Këngëtari R.Kelly dënohet me 30 vjet heqje lirie për abuzime seksuale

Këngëtari i muzikës r&b, R. Kelly, u dënua me 30 vjet burg së fundi, për përdorimin e famës së tij për t'i nënshtruar fansat e rinj, disa prej të cilëve fëmijë – ndaj abuzimit seksual sistematik. Këngëtari dhe kompozitori, 55 vjeçar, u dënua për shantazh dhe trafik seksual vitin e shkuar në një gjyq që u dha zë akuzueseve që dikur kishin pyetur veten nëse historitë e tyre po injoroheshin […]

Christian Bale,mbresëlënës në rolin e fundit në “Thor: Love and Thunder”

Club Goes To Hollywood

Christian Bale,mbresëlënës në rolin e fundit në “Thor: Love and Thunder”

Aktori shumë i dashur nga publiku, Christian Bale, thotë se personazhin negativ  në filmin “Thor: Love and Thunder”, Gorr the God Butcher, e ka portretizuar si një murgeshë paksa e çmendur. Ylli  i hollywoodit shquhet për sfidimin e vetes në aspektin fizik, gjatë gjithë karrierës së tij filmike. Shpesh për rolet e tij, Bale ka humbur ose shtuar sasi të madhe të peshës, për t’iu përshtatur sa më mirë personazheve […]

Gjysmë vëllai i këngëtarit Bono Vox që nuk e dinim që ekzistonte!

Club Goes To Hollywood

Gjysmë vëllai i këngëtarit Bono Vox që nuk e dinim që ekzistonte!

  Vokalisti  i U2, Bono Vox, ka treguar se ka një vëlla tjetër, për të cilin nuk e dinte se ekzistonte për vite të tëra. “Unë kam një vëlla tjetër, të cilin e dua dhe e adhuroj, të cilin nuk e dija se e kisha”, ka thënë këngëtari në Desert Island Discs në BBC Radio 4.   Vokalisti  i grupit irlandez ka thënë se mësoi për gjysmëvëllanë e tij në vitin 2000 dhe […]

CLUB FM TOP 5
 • Chart track

  1

  1

  Numb

  Marshmellow Khalid

 • Chart track

  2

  2

  Sharks

  Imagine Dragons

 • Chart track

  3

  3

  Borderline

  Bob Sinclar, Nyv

 • Chart track

  4

  4

  Bad life

  Sigrid ft.Bring me the Horizon

 • Chart track

  5

  5

  Superstar

  Darin

fUNDJAVA BIG

KËTË FUNDJAVË ÇDO 20 MINUTA ME:

 • Chart track

  1

  Que hiciste

  Jennifer Lopez

 • Chart track

  2

  Waiting for tonight

  Jennifer Lopez

 • Chart track

  3

  If you had my love

  Jennifer Lopez

power play

KENGA ME TRANSMETUAR E JAVES

 • Chart track

  1

  Masquerade

  Bananarama

PROGRAMI

Select arrow_drop_down

Programi

KLUBI I MËNGJESIT

07:00 - 10:00

more_vert

KLUBI I MËNGJESIT

Genti, Evi, Altini dhe Sasha

Është konceptuar dhe realizuar si një “Morning Show” radioteleviziv që sjell lajmet e para, argëtimin, humorin, kulturën, shtypin, motin, informacione të dobishme dhe lojrat telefonike.

close

Programi

MUSIC BOX

10:00 - 12:00

more_vert

MUSIC BOX

Nga Orgesa Zaimi

"Music Box" është një program muzikor me informacione mbi muzikën, këngëtarët dhe grupet muzikore.

close

Programi

MIX

18:00 - 21:00

more_vert

MIX

Nga Elsa Ymeri

Per tri ore E Hënë – E Premte Club FM i jep dëgjuesit drejtimin e radios, informacione nga vendi dhe bota, showbiz,..etj

close

Programi

AFTERHOURS

21:00 - 05:00

more_vert

AFTERHOURS

MUZIKË E ZGJEDHUR

Non stop muzikë e veçante. Ryma dhe këngë më pak të njohura por të zgjedhura.

close

Programi

KLUBI I MËNGJESIT

07:00 - 10:00

more_vert

KLUBI I MËNGJESIT

Genti, Evi, Altini dhe Sasha

Është konceptuar dhe realizuar si një “Morning Show” radioteleviziv që sjell lajmet e para, argëtimin, humorin, kulturën, shtypin, motin, informacione të dobishme dhe lojrat telefonike.

close

Programi

MUSIC BOX

10:00 - 12:00

more_vert

MUSIC BOX

Nga Orgesa Zaimi

"Music Box" është një program muzikor me informacione mbi muzikën, këngëtarët dhe grupet muzikore.

close
Now playing

Programi

MAKINË ME 2 TIMONË

15:00 - 18:00

more_vert

MAKINË ME 2 TIMONË

Enkel Demi & Suada Daci

Në dukje është si makinat e tjera, po ka vërtetë dy timonë, pra dy shoferë që e ngasin, madje të dy njëkohësisht…

close

Programi

MIX

18:00 - 21:00

more_vert

MIX

Nga Elsa Ymeri

Per tri ore E Hënë – E Premte Club FM i jep dëgjuesit drejtimin e radios, informacione nga vendi dhe bota, showbiz,..etj

close

Programi

AFTERHOURS

21:00 - 05:00

more_vert

AFTERHOURS

MUZIKË E ZGJEDHUR

Non stop muzikë e veçante. Ryma dhe këngë më pak të njohura por të zgjedhura.

close

Programi

KLUBI I MËNGJESIT

07:00 - 10:00

more_vert

KLUBI I MËNGJESIT

Genti, Evi, Altini dhe Sasha

Është konceptuar dhe realizuar si një “Morning Show” radioteleviziv që sjell lajmet e para, argëtimin, humorin, kulturën, shtypin, motin, informacione të dobishme dhe lojrat telefonike.

close

Programi

MUSIC BOX

10:00 - 12:00

more_vert

MUSIC BOX

Nga Orgesa Zaimi

"Music Box" është një program muzikor me informacione mbi muzikën, këngëtarët dhe grupet muzikore.

close

Programi

MIX

18:00 - 21:00

more_vert

MIX

Nga Elsa Ymeri

Per tri ore E Hënë – E Premte Club FM i jep dëgjuesit drejtimin e radios, informacione nga vendi dhe bota, showbiz,..etj

close

Programi

AFTERHOURS

21:00 - 05:00

more_vert

AFTERHOURS

MUZIKË E ZGJEDHUR

Non stop muzikë e veçante. Ryma dhe këngë më pak të njohura por të zgjedhura.

close

Programi

KLUBI I MËNGJESIT

07:00 - 10:00

more_vert

KLUBI I MËNGJESIT

Genti, Evi, Altini dhe Sasha

Është konceptuar dhe realizuar si një “Morning Show” radioteleviziv që sjell lajmet e para, argëtimin, humorin, kulturën, shtypin, motin, informacione të dobishme dhe lojrat telefonike.

close

Programi

MUSIC BOX

10:00 - 12:00

more_vert

MUSIC BOX

Nga Orgesa Zaimi

"Music Box" është një program muzikor me informacione mbi muzikën, këngëtarët dhe grupet muzikore.

close

Programi

MIX

18:00 - 21:00

more_vert

MIX

Nga Elsa Ymeri

Per tri ore E Hënë – E Premte Club FM i jep dëgjuesit drejtimin e radios, informacione nga vendi dhe bota, showbiz,..etj

close

Programi

AFTERHOURS

21:00 - 05:00

more_vert

AFTERHOURS

MUZIKË E ZGJEDHUR

Non stop muzikë e veçante. Ryma dhe këngë më pak të njohura por të zgjedhura.

close

Programi

KLUBI I MËNGJESIT

07:00 - 10:00

more_vert

KLUBI I MËNGJESIT

Genti, Evi, Altini dhe Sasha

Është konceptuar dhe realizuar si një “Morning Show” radioteleviziv që sjell lajmet e para, argëtimin, humorin, kulturën, shtypin, motin, informacione të dobishme dhe lojrat telefonike.

close

Programi

MUSIC BOX

10:00 - 12:00

more_vert

MUSIC BOX

Nga Orgesa Zaimi

"Music Box" është një program muzikor me informacione mbi muzikën, këngëtarët dhe grupet muzikore.

close

Programi

MIX

18:00 - 21:00

more_vert

MIX

Nga Elsa Ymeri

Per tri ore E Hënë – E Premte Club FM i jep dëgjuesit drejtimin e radios, informacione nga vendi dhe bota, showbiz,..etj

close

Programi

FUNDJAVA BIG

05:00 - 09:00

more_vert

FUNDJAVA BIG

Çdo 20 Minuta Nga Orgesa Zaimi

Çdo fundjavë i është dedikuar një artisti të madh ose një grupi të njohur.

close

Programi

FUNDJAVA BIG

12:00 - 21:00

more_vert

FUNDJAVA BIG

Çdo 20 Minuta Nga Orgesa Zaimi

Çdo fundjavë i është dedikuar një artisti të madh ose një grupi të njohur.

close

Programi

FUNDJAVA BIG

05:00 - 21:00

more_vert

FUNDJAVA BIG

Çdo 20 Minuta Nga Orgesa Zaimi

Çdo fundjavë i është dedikuar një artisti të madh ose një grupi të njohur.

close

Programi

AFTERHOURS

00:00 - 05:00

more_vert

AFTERHOURS

MUZIKË E ZGJEDHUR

Non stop muzikë e veçante. Ryma dhe këngë më pak të njohura por të zgjedhura.

close
DISA NGA PARTNERËT TANË
0%