play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

539 Results / Page 1 of 60

Background

Sport

EURO “Zvicër 2025”/ Shqipëria triumfon në “Air Albania”, kombëtarja e vajzave mposhtin Estoninë

Shqipëria e vajzave mori tre pikët e para në edicionin e ri kualifikues, pasi triumfoi në “Air Albania” ndaj Estonisë me rezultatin 2-0. Golat e këtij takimi i shënuan Fortesa Berisha në minutën e 31-të të pjesës së parë dhe Kristina Maksuti në fundin e takimin (90+3). Trajneri Armir Grima e nisi me këtë formacion titullar takimin ndaj Estonisë: Viona Rexhepi (G), Luçije Gjini, Arbenita Curraj, Sara Maliqi, Armera Tukaj, […]

today10/04/2024

Sport

Juventus më shumë tifozë në Itali

Sporti kryesor në Itali mbetet futbolli dhe ekipi më i mbështetur është Juventusi. Kjo është tabloja që del nga një sondazh i realizuar nga Demos për gazetën “La Repubblica”. Në veçanti, futbolli përfshin 53% të të intervistuarve dhe ndër këta tifozët më të shumtë janë ata të Juventusit. Në veçanti, në fakt, 32% e të intervistuarve e deklaruan veten tifozë të bardhezinjve, një përqindje në rritje krahasuar me 29% në […]

today09/04/2024

Sport

Kupa e botës në Peshëngritje, Briken Çalja renditet i pari në Baterinë B

Briken Çalja u rendit i pari në dy garësh në baterinë B për peshën deri 73 kilogramë. Çalja ngriti në total 333 kilogramë në Kupën e Botës që po zhvillohet në Tajlandë. Në krahasim me Europianin e zhvilluar në shkurt në Bullgari është përmirësuar me 5 kilogramë. Kjo është gara e fundit kualifikuese për Lojërat Olimpike 2024 dhe Briken Çalja do të presë pasi të plotësohen listat e Federatës Botërore […]

today04/04/2024

Sport

VIDEO/ Asllani “idhull” i tifozëve “Zikaltër”, goli i “Legjionarit” shpallet më i bukuri i muajt mars

Talenti “kuqezi” i mesfushës, Kristjan Asllani gjeti golin e parë, me fanellën e “Zikaltërve”, të Inter, në fitoren, 2 me 1, të para disa javëve ndaj skuadrës së Genoa, një gol që Asllani do ta mbajë mend gjatë, pasi jo vetëm ishte i pari me fanellën zikaltër, por në anën tjetër është përzgjedhur dhe si goli më i bukur  i marsit nga tifozët “gjigantëve”, të Milanos. Mesditën e kësaj të […]

today04/04/2024

Sport

Vedat Muriqi është njëri nga më të preferuarit e tifozëve të Majorkas

Jemi mësuar të shohim murale të legjendave dhe ikonave të futbollit në qytete të ndryshme të botës, duke filluar nga Pele, Maradona, Mesi e shumë e shumë të tjerë. Por një e tillë është bërë edhe për një futbollist kosovar. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi është njëri nga më të preferuarit e tifozëve të Majorkas dhe këtë e tregon akti i tyre i fundit, ku i kanë bërë […]

today04/04/2024

Sport

23 apo 26 lojtarë në Euro 2024? Për herë të parë, flet Sylvinho për lajmin më të diskutuar të Evropianit

Trajnerët e ekipeve kombëtare pjesëmarrëse në Europian do të takohen për të diskutuar rritjen e numrit të lojtarëve të grumbulluar për aktivitetin më të madh të kontinentit që do të zhvillohet në verë, në Gjermani. Kështu, UEFA do të dëgjojë trajnerët për të kuptuar nëse do të ndryshojë ose jo numrin e lojtarëve, nga 23  në 26. Ndër trajnerët që e kanë kërkuar një gjë të tillë publikisht, është trajneri […]

today02/04/2024

Sport

Në “Euro 2024” me 26 futbollistë? Ja kur pritet të merret vendimi i UEFA-s

UEFA do të shqyrtojë mundësinë e rritjes së numrit të futbollistëve për skuadrat pjesëmarrëse në Europianin 2024, nga 23 që është vendosur aktualisht, në 26. Reagimi i qeverisë europiane të futbollit vjen pas thirrjes së bërë nga një numër i konsiderueshëm i trajnerëve të përfaqësueseve pjesëmarrëse, të cilët kërkuan rikthimin e rregullit të skuadrave me 26 futbollistë. Ndër emrat që shfaqën edhe publikisht qëndrimin e tyre ishin Gareth Southgate i […]

today29/03/2024

Sport

“Goal” rendit kombëtaret e Evropianit, ja në çfarë vendi pozicionohen “Kuqezinjtë”

“Goal.com” një prej faqeve më të njohura sportive në botë, ka publikuar sot renditjen e saj të kombëtareve që kanë arritur të kualifikohen në Europianin 2024 në Gjermani. Janë 24 kombëtare gjithsej, duke përfshirë edhe Gjeorgjinë që u kualifikua për herë të parë. Gjeorgjia, siç edhe u kualifikua me vështirësi, renditet e fundit në listë, pra e 24-a. Megjithatë, fill pas Gjeorgjisë, në vend të 23-të renditet kombëtarja shqiptare e […]

today28/03/2024

Sport

Disfata mërzit kapitenin Christiano Ronaldo (video)

Portugalia humbi në miqësoren e Sllovenisë dhe kjo disfatë ka mërzitur shumë kapitenin Kristiano Ronaldo. Pas fishkëllimës së fundit ai u largua nga fusha, duke gjestikuluar me inat, pa kursyer as tifozët e pranishëm në tribunë, duke iu bërtitur e fyer. Tërbimin e shoqëroi me gjestikulime dhe iu kthye gjyqtarit të katërt me dy gishta, duke treguar se i mohuan dy penallti që sipas tij duhej t’i jepeshin kombëtares portugeze. […]

today27/03/2024

0%