play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

410 Results / Page 2 of 46

Background

Sport

BOKS/ Koçi fiton në Botëror, boksieri “kuqezi”, një fitore larg zonës së medaljeve

“Aventurën” duhej ta niste mirë, dhe kështu bëri. Jo më kot Ahmed Koçi është nënkampion në fuqi i Evropës në boks, dhe e ka detyrim që të shkëlqejë edhe në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në kryeqytetin e Armenisë, Jerevan. Boksieri “kuqezi”, i drejtuar si trajner nga babai i tij, Artur Koçi, u përball me grekun Petros Topalos, dhe u tregua superior. Pavarësisht kapjeve me duar dhe ndërprerjeve të shpeshta […]

today29/11/2023

Sport

Armand Duka: Euro 2024 ishte pjesë e projektit, puna po jep rezultat

Kualifikimi i Kombëtares në “Euro 2024” nuk është një rastësi. Ky objektiv ishte shpallur që në shpalosjen e strategjisë së FSHF, “Futbolli për Kombin 2022-2025”. Sot është një realitet, produkt i punës së bërë. Kreu i qeverisë së futbollit në vend, Armand Duka, e kishte shprehur hapur që në prezantimin e strategjisë: “Jemi besimplotë që mund të kualifikohemi. E bëmë në vitin 2016, do e bëjmë sërish”. Presidenti Duka qëndroi […]

today28/11/2023

Sport

Finalet e Euro “Gjermani 2024”, informacioni që duhet të dinë tifozët shqiptarë për t’u pajisur me bileta

UEFA njofton të gjithë tifozët e Kombëtares shqiptare në mbarë botën se së shpejti nis procesi i shitjes së biletave të ndeshjeve të Kampionatit Europian “Gjermani 2024”. Të gjithë të interesuarit për t’u pajisur me bileta për ndeshjet e vitit të ardhshëm në Gjermani, mund të hyjnë në faqen zyrtare të UEFA.com, duke përdorur linkun përkatës (https://www.uefa.com/euro2024/ticketing/). Federata Shqiptare e Futbollit nënvizon se nuk shet asnjë biletë për tifozët e […]

today28/11/2023

Sport

Fulham në kërkim të një sulmuesi, Armando Broja i preferuari i klubit anglez

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja, është objektivi i një klubi anglez për merkaton e janarit. “Daily Mail” raporton se Fulham është në kërkim për një sulmues, që kur transferoi Aleksandar Mitroviç te sauditët e Al-Hilal në gusht. Drejtuesit e Fulhamit janë admirues të Serhou Guirasi të Shtutgartit, por e dinë se përballen me shumë konkurrencë për 27-vjeçarin që po kalon një formë të shkëlqyer në Bundesligën gjermane. Broja duket […]

today27/11/2023

Sport

Serbia nuk e do Shqipërinë në grup

Në Serbi nuk duan që të përballen me Shqipërinë në fazën e grupeve të Euro 2024. Presidenti i Federatës Serbe të Futbollit, Dragan Dzajiç deklaroi në një intervistë se shpreson t’i shmangë kuqezinjtë si kundërshtarë që ndodhen në vazon e dytë, ndërsa përfaqësuesja e tij në të katërtën. “Cilido që e përcakton shorti do të jetë kundërshtar i vështirë. Nuk mund të them tani që vetëm të mos e kemi […]

today27/11/2023

Sport

Duka: Synojmë të shkojmë sa më lart në Gjermani

Kualifikimi i Shqipërisë për herë të dytë në finalet e Kampionatit Europian ka rritur interesin e mediave botërore për kombëtaren kuqezi. Mediat italiane interesohen më së shumti për futbollistët, por edhe synimet e kombëtares në Euro2024. Në një intervistë për SPORTITALIA, Presidenti i Federatës, Armand Duka ka dhënë vlerësimet e tij për të gjithë lojtarët kuqezi që luajnë në Itali ndërsa nuk i ka fshehur ambiciet për finalet e Gjermanisë. […]

today24/11/2023

Sport

Sylvinho “shtrydh” legjionarët, shqiptarët rikthehen në Serie A, mungon vetëm Ramadani

Legjionarët e Serie A mbeten “zemra” e ekipit përfaqësues, baza më e rëndësishme. Nga dyshja e Empolit, Berisha-Ismajli, tek Asllani për të vijuar te Nedim Bajrami, Hysaj dhe Gjimshiti, të gjithë u kthyen menjëherë në ekipet respektive. Empoli shpreson shumë që Berisha dhe Ismajli të vijojnë me formën e tyre fantastike ndërsa janë stërvitur rregullisht me pjesën tjetër të ekipit. Me shumë minuta në këmbë, por me më shumë vetëbesim […]

today24/11/2023

Sport

Dita e veçantë, trajneri Sylvinho: I nderuar për çmimin “Shqiponja e Artë”, faleminderit për certifikatën

Dita e djeshme ishte e veçantë për trajnerin e Shqipërisë, Sylvinho. Tekniku brazilian pranoi të pajisej me pasaportë shqiptare, ndërsa Kryeministri Edi Rama i dha çmimin “Shqiponja e Artë”. Sylvinho ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku i falenderon të gjithë.“Shumë i nderuar që mu akordua çmimi “Shqiponja e Artë” nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Normalisht, ky çmim u jepet shqiptarëve më të shquar në mbarë botën dhe […]

today23/11/2023

Sport

Një Botëror pa Brazilin duket i pamendueshëm

Një Botëror pa Brazilin duket i pamendueshëm. Por në situatën aktuale mund të ndodhë dhe gjithçka është pasojë e pamjeve të turpshme në “Marakana” ku policia sulmoi me shkopinj gome tifozët e Argjentinës. Pamjet bënë xhiron e rrjetit dhe tashmë është hapur një hetim që pritet të ketë pasoja të rënda për brazilianët. Ngjarjet para fillimit të ndeshjes bënë bujë, pasi egërsia e policisë braziliane ndaj tifozëve, mes të cilëve […]

today23/11/2023

0%