play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

57 Results / Page 1 of 7

Background

Guinness

“Breaking Bad” është në Guiness! 99 nga 100 pikët maskimale në MetaCritic

Në Librin e rekordeve Guinnes ka  hyrë edhe  "Breaking Bad", si seriali më i vlerësuar televiziv me 99 nga 100 pikë të mundshme në faqen MetaCritic.com, që trajton vlerësimet e kritikëve më të njohur. “Breaking Bad” jane serite krim-drame te Vince Gilligan. Episodet  jane shfaqur nga 20 janari 2008-29 shtator 2013,me aktoret Bryan Craston,Anna Gunn,Aaron Paul,Dean Morris,Betsy Brandt. Serite u rikthyen ne 2019-en dhe ne gushtin e ketij viti ne […]

today23/09/2022

Guinness

Ariana Grande 20 herë në Guiness!

Kengetarja amerikane Ariana Grande eshte bere 20 here pjese e librit te rekordeve Guiness. Nje nga arsyet eshte ‘debutimi i shumicës prej këngëve të saj në Nr.1 në Billboard Hot 100”, me pesë të renditura në krye të top listave,si e vetmja  artiste që e ka arritur këtë në histori. Rekorde te tjera vijne per cilesimin si Artistja femër më e ndjekur në Spotify. Artistja me më shumë  hyrje në […]

today21/09/2022

Guinness

633 zhytës në fund të oqeanit për të thyer një rekord Guiness!

633 zhytës kanë thyer rekordin Guinness duke pastruar oqeanin nga plehrat. Kjo ndodhi në 16 shkurtin e 2019-ës pranë "Deerfield Beach International Fishing Pier". Gjyqtari i Guinness, Michael Empric bëri një udhëtim të rrallë nga New York City për të bërë numërimin zyrtar të zhytësve. “Unë në të vërtetë qëndrova aty dhe i kam numëruar të gjithë kur u futën në ujë”, tha ai. Zhytësit hynë në oqeanin me dallgë […]

today21/09/2022

Guinness

Në Guiness për krijimin e 266 milkshake në 1 orë! “Snow Cap” ia doli

Një dyqan akulloresh në Arizona të SHBA-së ka hyrë në librin “Guinness”, duke ofruar 266 shije të ndryshme “milkshake” dhe duke i bërë të gjitha ato brenda vetëm një ore. "Snow Cap", një dyqan akulloresh në Seligman, u përpoq të shënonte rekordin  për shumicën e shijeve të milkshake-ëve të ekspozuara.  Ngjarja ishte caktuar të përkonte me një vizitë nga kompania e vajrave motorikë Mobil 1 si pjesë e turneut të […]

today16/09/2022

Guinness

127 qen në Guiness,pasi panë një film njëkohësisht!

Filmi “101 Dalmatët” i cili u shfaq në natyrë në një qytet në Angli, theu rekord botëror duke  mbledhur 127 qen për ta parë filmin. Rachel Marie 23-vjeçare, e cila drejton një konvikt për qen  organizoi ngjarjen, në Qendrën e Leisure Perdiswell në Worcester. Marie kishte shpresuar të mblidhte 200 qen për të parë filmin, por ishte ende e suksesshme në thyerjen e rekordit kur 127 qentë u shfaqën me […]

today13/09/2022

Guinness

Iu deshën 4 minuta të identifikonte flamujt e botës dhe hyri në Guiness!

Një adoleshent nga Libani vuri në provë kujtesën e tij dhe theu një rekord Guinness duke identifikuar saktë të gjithë flamujt kombëtarë të botës në 4 minuta. Hassan Dawy, 16 vjeç, arriti të identifikojë të gjithë flamujt me një kohë prej 6 sekonda më shpejt se rekordmeni i mëparshëm, Adam Saeed. “Kam kaluar pjesën më të madhe të verës së vitit 2021 duke u praktikuar për të arritur këtë rekord”, […]

today09/09/2022

Guinness

Pesë rekorde të thyera në 24 orë! Joshua Walker ia doli!

Brenda 24 orëve, Joshua Walker i shënoi pesë rekordeve botërore në sportin e basketbollit,dhe  u fut në Librin e Rekordeve Guiness. Walker e theu rekordin  duke shënuar kosh nga 35 metra largësi, ndërsa rekordin e dytë e realizoi duke shënuar kosh kthyer me shpinë, nga 34 metra. Per rekordin e tretë, ai realizoi nje kosh me një dorë nga 28 metra largësi. Rekordin e katërt, Walker e shënoi nga po […]

today02/09/2022

Guinness

Të thyesh rekord Guiness duke mbajtur trupin në formë? Johanna Quaas ia ka dalë!

Johanna Quaas ka thyer rekordin Guiness si një nga njerëzit më të vjetër në botë që kryen ushtrime gjimnastikore. 96-vjecarja arrin të bëjë ushtrime të ndryshme në paralele,pa asnje sforcim. Në rrjetet  sociale  qarkullojnë pamjet të lëvizjeve të saj, ku të gjithë  janë të mahnitur me mënyrën se si arrin të ketë energji për t’u ushtruar. Nga komentuesit Johanna është vlerësuar si një njeri që i frymëzon të tjerët për […]

today30/08/2022

Guinness

Wang Dongjiang përshkoi 6 kilometra me makinë mbi akull dhe hyri në Guiness!

Kinezi Wang Dongjiang u fut në Librin e Rekordeve Guiness, pasi ia doli të ngiste makinën mbi akull për 6 km. Rekordin e arriti mbi liqenin e ngrirë të Meilongut, në Jilin të Kinës. Temperatura gjatë garës ishte afro minus 20 gradë Celsius, ndërsa trashësia e akullit rreth 40 centimetra. 58-vjeçari arriti që brenda 15 minutave të bënte 23 “drifte”. Për të tërhequr më shumë vizitorë në pistë u organizua […]

today19/08/2022

0%