play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

882 Results / Page 1 of 98

Background

Show Biz

Vajza e rekordeve! Dua Lipa shënon një tjetër sukses historik në muzikë

Në peizazhin gjithnjë në ndryshim të industrisë së muzikës, gratë po qëndrojnë si kurrë më parë përkrah artistëve të famshëm meshkuj. Yjet si Taylor Swift, Beyoncé dhe Nicki Minaj kanë vite që sundojnë listat, duke formuar skenën muzikore. Por së fundmi këngëtarja shqiptare ka marrë “fronin”. Dua Lipa shton emrin e saj në librat e historisë, duke u bërë artistja e parë femër që ka katër këngë që tejkalojnë 2 […]

today06/06/2024

Show Biz

Video/ Këngëtarja shqiptare nderohet në qytetin e New York-ut

Këngëtarja shqiptare që jeton në Amerikë, Enisa Nikaj është nderuar nga Këshilli Bashiak i New York-ut për arritjet dhe shërbimet që ajo i ka dhënë komunitetit të këtij në këtë qytet. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Enisa përmes një postimi në Instagram, ku këngëtarja ka ndarë me ndjekësit momente nga ceremonia. Enisa u shpreh se “meritën” e të gjitha arritjeve e kanë prindërit e saj, të cilët u […]

today30/05/2024

Show Biz

Thyen rekord, kitara e John Lennon me shifër marramendëse në ankand

Një kitarë e përdorur nga këngëtari anglez John Lennon është bërë instrumenti më i shtrenjtë i “Beatles” i shitur ndonjëherë në ankand. Kitara akustike me 12 tela Framus Hootenanny u gjet në një papafingo pasi supozohej e humbur për më shumë se 50 vite. Ajo u shit për 2.9 milion dollarë nëpërmjet një oferte telefonike në kafenenë Hard Rock në New York. Lennon luajti këngën ‘You’ve Got To Hide Your […]

today30/05/2024

Show Biz

“Nëse s’mund të ec, do zvarritem”, Celine Dion flet për herë të parë mbi sëmundjen

Këngëtarja e njohur Celine Dion ka përjetuar momente të bukura, por edhe vështirësi ekstreme. Pas vdekjes së bashkëshortit të saj, ajo u diagnostikua me sindromën e rrallë neurologjike “Stiff Man”. Për herë të parë, ajo ka folur hapur në një dokumentar të ri që do të publikohet më 25 Qershor të këtij viti “I Am: Celine Dion”. Traileri i bërë publik është emocionues në çdo fjalë: “Zëri që drejton jetën time. […]

today30/05/2024

Show Biz

Në ditëlindjen e Zuckerberg, bashkëshortja rikrijon vendet më të rëndësishme të jetës së tij

Mark Zuckerberg ka festuar një 40-vjetor të pazakontë. Gruaja e tij Priscilla ka rikrijuar në miniaturë dhomat apo zyrat më të rëndësishme të jetës së tij. Mark i ka postuar në një fotoalbum. “Falenderues për 40 vitet e para! Priscilla më organizoi një festë të vogël dhe rikrijoi një sërë vendesh ku kam jetuar në të shkuarën: (1) Dhoma ime e fëmijërisë ku mësova të kodoj (2) Konvikti i Harvardit […]

today15/05/2024

Show Biz

Sonte nis Eurovision, ja ku e rendit sondazhi Besa Kokëdhimën

Nis sot spektakli evropian i këngës, Eurovision, që këtë vit do të mbahet në Malmo të Suedisë. Organizatorët zyrtarë të eventit kanë realizuar edhe një sondazh, për renditjen e të gjithë pjesëmarrësve të këtij edicioni. Sondazhi është realizuar me votat e fansave dhe votat e gazetarëve, si dhe rezultati është nxjerrë përmes kombinimit të votave. Kështu, Shqipëria, e përfaqësuar nga Besa Kokëdhima me këngën “Titan” renditet në vend të 10-të.

today07/05/2024

Show Biz

Publikohet traileri i filmit “Mufasa: The Lion King”

Kompania “Disney” ka publikuar trailerin e parë për filmin e ardhshëm të animuar “Mufasa: The Lion King”. Pjesë e kastit janë aktorë të vjetër, por i janë bashkuar edhe emra të rinj. Pjesë e kastit është edhe vajza e këngëstares Beyonce, Blue Ivy Carter, e cila i jep zë Kiarës, vajzës së  Mbretit Simba dhe Mbretëreshës Nala, të luajtur edhe një herë nga Donald Glover dhe Beyonce. Aktori britanik Aaron Pierre, do të dëgjohet […]

today30/04/2024

Show Biz

Katy Perry zbulon se cilës aktore Hollywoodi i dedikoi këngën ‘I kissed a girl’

"I kissed a girl" një nga hitet më ikonike të këngëtares Katy Perry mbushi 16 vite dhe këngëtarja ka zbuluar se kujt i dedikohet kënga. Bëhet fjalë për aktoren Scarlett Johansson. “I Kissed a Girl” u frymëzua kur hapa një revistë dhe pashë një foto të Scarlett Johansson. Unë isha me të dashurin tim në atë kohë dhe i thashë: "Nuk do të gënjej: Nëse Scarlett Johansson hynte në dhomë […]

today30/04/2024

Show Biz

VIDEO/ Spice Girls ribashkohen në 50 vjetorin e Victoria Beckham

Pesë vajzat e famshme të Spice Grils u ribashkuan gjatë fundjavës për të festuar ditëlindjen e ish-anëtares, Victoria Beckham. Në festën private të realizuar në Londër, Melanie “Mel C” Chisholm, Emma Bunton, Geri Halliëell dhe Melanie “Mel B” Broën, u bënë bashkë me Victoria Beckham për të performuar hitin e 1997-ës, “Stop”. Festa u mbajt në Oswald’s, një klub ekskluziv në Mayfair, Londër, ku u mblodhën rreth njëqind të ftuar […]

today22/04/2024