play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

142 Results / Page 2 of 16

Background

Show Biz

Beyonce rikthehet pas gjashtë vitesh pauzë, publikon këngën e parë të albumit të ri

Tre orë para orarit që kishte lajmëruar se do publikonte këngën e re, Beyonce lançoi në befasi “Break My Soul”, kënga e parë nga albumi i saj i shtatë solo “Renaissance” dhe është pikërisht ajo që fansat e Bey kanë pritur: Një këngë për të kërcyer e festuar e bashkëprodhuar nga ekipi i “Single Ladies” i Tricky Stewart dhe The-Dream, me një ritëm të nxehtë dhe këshilla nga Big Freedia. […]

today21/06/2022

Show Biz

Vajza transgjinore e Elon Musk ndryshon emrin sepse nuk do të ketë asnjë lidhje me të atin

Vajza transgjinore e Elon Musk ka paraqitur një kërkesë për të ndryshuar emrin e saj në përputhje me identitetin gjinor dhe sepse "Unë nuk jetoj më dhe nuk dëshiroj të jem më e lidhur me babain tim biologjik në asnjë mënyrë, trajtë apo formë". Peticioni për ndryshimin e emrit dhe për një certifikatë të re lindjeje që pasqyron identitetin e gjinor u paraqit në Gjykatën e Lartë të Qarkut të […]

today21/06/2022

Show Biz

Dhe Sanremon vitin e ardhshëm do e prezantojë… Chiara Ferragniii

Chiara Ferragni do të jetë bashkë-prezantuesja e Festivalit të ardhshëm të Sanremos. Prezantuesi i Sanremos, Amadeus e njoftoi lajmin në “Tg1” duke specifikuar se Chiara do të bashkëprezantojë me të mbrëmjen e parë dhe të fundit, përkatësisht atë të së martës më datë 7 dhe atë të së shtunës më 11 shkurt 2023. “Zyrtarizojmë pjesëmarrjen e sipërmarrëses më të madhe dixhitale në Sanremo”, tha dirigjenti dhe drejtori artistik. “Faleminderit Amadeusit që […]

today21/06/2022

Show Biz

Eurovision 2023 nuk do të mbahet në Kiev, nisin diskutimet me shtetin e njohur

  Eurovision 2023 nuk do të mbahet në Kiev, për shkak të pushtimit rus, i cili ka nisur që në 24 shkurt. Ukraina nuk do të presë Eurovizionin vitin e ardhshëm pavarësisht se fitoi konkursin e vitit 2022, është bërë e ditur. Zërat e fundit thonë se festivali ndoshta do të zhvendoset në Mbretërinë e Bashkuar. Kishte shpresuar se Kievi do të ishte mikpritës i ngjarjes shumëngjyrëshe, veçanërisht si një […]

today17/06/2022

Show Biz

Shiloh, vajza e Jolie dhe Pitt nis karrierën, por jo në gjurmët e prindërve

Shiloh, vajza e Angela Jolie dhe Brad Pitt ka hyrë zyrtarisht në rrugën e artit. As si mami dhe as si babi. Shiloh duket se nuk ka ndonjë lidhje deri tani me aktrimin, por ka zgjedhur kërcimin. Ajo është që qendër të një klipi ku disa të rinj performojnë Vegas, të Doja Cat. Koreografia është realizuar nga Hamilton Evans që ka publikuar edhe videon në YouTube dhe siç mund ta […]

today17/06/2022

Show Biz

Luan rolin e Ken-it, publikohet fotoja e parë e Ryan Gosling në filmin Barbie

Është publikuar fotografia e parë e aktorit Ryan Gosling që luan Kenin në filmin Barbie. Ai do të luajë krah yllit të famshëm, Margot Robbie. Në foto, Gosling pozon me flokë bionde, xhaketë xhins ndërsa vë në pah trupin e tonifikuar. Filmi do të publikohet me 21 korrik 2023. Karakteristike është edhe fakti se në të brendshmet e tij shkruhet emri i personazhit që do të luhet. Pamja e parë […]

today16/06/2022

Show Biz

“Sunny Hill” në Tiranë, zbulohet se ku do të mbahet festivali gjigand

Në qendër të mediave rozë ka qenë zhvendosja e festivalit “Sunny Hill” nga Prishtina në Tiranë. Festivali i famshmë i organizuar nga Dua Lipa dhe Babai i saj Dukagjin Lipa vjen këtë verë për herë të parë në kryeqytetin e Shqipërisë. Dhe ndërsa orët kalojnë është zbuluar edhe vendndodhja se ku do të mbahet ky festival që sjell në skenë emra të mëdhenj të muzikës. Shpat Begolli, anëtar i ekipit […]

today15/06/2022

Show Biz

Amber Heard hiqet nga filmi ‘Aquaman 2’

Amber Heard është duke u shkëputur nga “Aquaman and the Lost Kingdom” ( Aquaman 2) dhe roli i saj i Mera-s do të riformësohet. Kështu thonë burimet ekskluzive për JustJared. Roli i Amber në film u vu shumë në pikëpyetje gjatë përfshirjes së saj në gjyqin gjashtë-javor për shpifje. Gjyq të cilin përballë ish-burrit Johnny Depp, e humbi. Gjatë kohës që gjyqi nuk kishte përfunduar, një peticion online u krijua […]

today15/06/2022

Show Biz

Amber flet për herë të parë pas gjyqit, mendim të ftohtë për jurinë por nuk e fsheh furinë ndaj medias

Për herë të parë pas gjyqit më të famshëm, në të cilin triumfoi Johnny Depp, ish-gruaja e tij, Amber Heard flet për herë të parë publikisht për “NBC Neës” në një intervistë me Savannah Guthrie. Amber Heard ka adresuar rolin e medias dhe favorizimin që kjo e fundit i bëri Johnny Depp, duke thënë: “Nuk mund të më thuash se mendon se ka qenë i drejtë”. Në periudhën në të […]

today14/06/2022

0%