play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Vedat Muriqi është njëri nga më të preferuarit e tifozëve të Majorkas

today04/04/2024

Background
share close

Jemi mësuar të shohim murale të legjendave dhe ikonave të futbollit në qytete të ndryshme të botës, duke filluar nga Pele, Maradona, Mesi e shumë e shumë të tjerë.

Por një e tillë është bërë edhe për një futbollist kosovar. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi është njëri nga më të preferuarit e tifozëve të Majorkas dhe këtë e tregon akti i tyre i fundit, ku i kanë bërë një murale të madhe në një ndërtesë në qytet.

“E gjithë Mallorca është me ju”, shkruhet në postimin që vetë klubi i dedikuar me fotot e murales në profilin zyrtar në “X”. Majorka do të luajë në finalen e “Copa del Rey” ndaj Atletik Bilbaos, të shtunën nga ora 22:00. Kjo ndeshje finale po pritet me entuziazëm të madh nga të dyja klubet, të cilat kanë shumë vite që se kanë fituar trofeun.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *