play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Sylvinho “shtrydh” legjionarët, shqiptarët rikthehen në Serie A, mungon vetëm Ramadani

today24/11/2023

Background
share close

Legjionarët e Serie A mbeten “zemra” e ekipit përfaqësues, baza më e rëndësishme. Nga dyshja e Empolit, Berisha-Ismajli, tek Asllani për të vijuar te Nedim Bajrami, Hysaj dhe Gjimshiti, të gjithë u kthyen menjëherë në ekipet respektive. Empoli shpreson shumë që Berisha dhe Ismajli të vijojnë me formën e tyre fantastike ndërsa janë stërvitur rregullisht me pjesën tjetër të ekipit.

404446589 736777801818063 1901360187381845872 N

Me shumë minuta në këmbë, por me më shumë vetëbesim edhe Asllani është stërvitur rregullisht me Interin në vigjilje të sfidës kundër Juventuesit, i gatshëm për të zëvendësuar Calhanoglu në çdo moment.

402648082 734508072045036 8665540328026191348 N

Pikëpyetja e madhe ka të bëjë me Hysajn i cili prej javësh nuk aktivizohet nga trajneri Sarri. Me grupin është stërvitur edhe Gjimshiti, gati për të udhëhequr Atalantën e tij në sfidën kundër Napolit. I vetmi legjionarë i padisponueshëm këtë javë është Ylber Ramadani i cili ka plotësuar numrin e kartonëve.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *