play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Sylvinho, kandidat për trajnerin e vitit

today13/12/2023

Background
share close

Trajneri i Kombëtares, Sylvinho është një nga kandidatët për teknikun e vitit për ekipet përfaqësuese. Braziliani i cili drejtoi Shqipërinë drejt kualifikimit në Euro 2024 është mes emrave të përzgjedhur nga Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave në Futboll.

Aty spikat edhe trajneri i Argjentinës kampione Bote, Lionel Scaloni, i cili e mori këtë çmim edhe vitin e kaluar apo ai i Francës, Didier Deschamps, dy herë fitues në këtë anketë dhe shumë të tjerë që kanë lënë shenjë në karrierën e tyre.

Konkurrenca në listën me 20 emra është e fortë dhe vetëm përfshirja në këtë garë është një vlerësim i madh. Fituesi pritet të shpallet në janar. Vendimi merret nga ekspertë nga e gjithë bota. Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave në Futboll jep këtë çmim prej vitit 1996.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *