play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Sot përballja Shqipëri-Kili/ Sylvinho i beson skuadrës që e çoi në Europian

today22/03/2024

Background
share close

Trajneri Sylvinho pritet që në miqësoren e sotme ndaj Kilit të luajë me ata të cilët kanë qenë titullarë në pjesën më të madhe të ndeshjeve kur ai ka drejtuar Shqipërinë.

Ndryshimet më së shumti do të jenë për mungesat që ka për shkak dëmtimesh, por edhe për ta parë gjendjen e ndonjë futbollisti. Deri më tani, duket se Broja mund ta nisë nga minuta e parë në qendër të sulmit, i mbështetur nga Seferi e Asani në krahë, ndërsa pak më i tërhequr Bajrami.

Asllani dhe Ramadani duket se do të plotësojnë mesfushën. Mbrojtja me 4 do të përbëhet nga Mitaj, Gjimshiti, Mihaj dhe Hysaj.Në portë pritet Strakosha, ndërsa Berisha nuk është i gatshëm. Gjithsesi deri pak para ndeshjes mund të ketë edhe surpriza. Kuqezinjtë pritet të mbështeten nga të paktën 15 mijë tifozë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *