play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Shqipëria merr medalje të artë në peshëngritje, Enkileda Carja shpallet kampione në Kampionatin Europian për të rinj

today21/06/2024

Background
share close

Enkileda Carja është shpallur Kampione Europe në Kampionatin Europian për të Rinj, në stilin e shkëputjes me 86 kg.

Carja mori edhe medaljen e Argjentë në dy garësh.

Shqiperia ka fituar 2 medalje te arta, 4 medalje te argjendta dhe nje medalje bronzi në Europianin që po zhvillohet në Selanik të Greqisë.

“Enkileda Carja shpallet Kampione Evrope ne Kampionatin Evropian per te Rinj ne Selanik, Greqi ne stilin e shkeputjes me 86 KG. Nje paraqitje fantastike nga sportistja, duke i shtuar Shqiperise edhe nje medalje tjeter te arte ne kete Evropian. I urojme suksese ne stilin e shtytjes!!”, thuhet në postimin e federatës.

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *