play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Shorti i Euro 2024, Spalleti: Duam sërish fitimin e Europianit, Italia i tremb të gjithë

today14/12/2023

Background
share close

Italia do të përballet në grupet e Europianit të verës së ardhshme me kundërshtarë si Spanja, Kroacia dhe Shqipëria. Për “TG Poste”, trajneri i “axurrëve”, Lucciano Spalleti tha se skuadra do tentojë t’i shkojë deri në fund rrugëtimit.

“Në futboll nuk ekziston asnjë short i lehtë apo grup i lehtë. Edhe për kundërshtarët tanë është e vështirë sepse ata do të përballen me Italinë, jam i bindur se nuk do ta donin një kundërshtar të tillë nga fasha e katërt. Ne kemi historinë tonë dhe në Europian, Italia duhet të bëjë mirë në këtë kompeticion. Jemi kampionët në fuqi dhe kemi detyrimin për të bërë mirë dhe për të tentuar sërish fitimin e Europiani”, – theksoi tekniku. Italianët hasën mjaft vështirësi në kualifikueset e Euro 2024, teksa bileta u pre vetëm në ndeshjen e fundit, atë ndaj Ukrainas.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *