play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Roberto Carlos kandidat për të drejtuar përfaqësuesen e Kosovës

today18/12/2023

Background
share close

Roberto Carlos është një tjetër kandidat për ta drejtuar përfaqësuesen e Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur mediumi turk, Ajansspor.

Kjo gazetë shkruan se Federata e Futbollit të Kosovës e ka kontaktuar edhe trajnerin turk, ?enol Güne?.

“Thuhet se së bashku me ?enol Güne? në listën e Kosovës është edhe Roberto Carlos, i cili ka luajtur për Fenerbahçen në Turqi dhe për një kohë ka punuar si trajner i Sivassporit dhe Akhisar Belediyespor”, shkruan gazeta turke.

Së fundmi, FFK-ja ia vuri syrin trajnerit spanjoll, Robert Moreno, i cili pas takimit me kryetarin Agim Ademi megjithatë e zgjodhi opsionin rus të FC Sochi.

Shtëpia e futbollit kosovar është në kërkim të pasardhësit të Primoz Glihas, i cili u largua nga “Dardanët” në fund të kualifikueseve për Euro 2024.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *