play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Rinovimi me Kylian Mbappe, PSG ka dy truke për të bindur yllin francez

today05/12/2023

Background
share close

Në më pak se një muaj, Kylian Mbappé do të jetë i lirë të negociojë me skuadrën që dëshiron. Kontrata e tij skadon në qershor të 2024, ndonëse rinovimi, ndryshe nga vitet e tjera, po trajtohet në Paris me detajet më të mëdha të mundshme.

As Al Khelaïfi dhe as lojtari nuk po nxitojnë të ulen për të negociuar dhe bisedimet do të rifillojnë në tremujorin e parë të vitit të ardhshëm. Presidenti i klubit kryeqytetas ka dy asete me të cilat mund të negociojë për të bindur golashënuesin më të mirë në histori të PSG-së për të nënshkruar një marrëveshje rinovimi, Lojërat Olimpike dhe faktin që mund të bëhet golashënuesi më i mirë në histori, pra lojtari më i mirë në Ligue 1, një nga rekordet e pakta që i ka mbetur për të mposhtur në moshën 25-vjeçare.

“Vendimi për të luajtur në Olimpiadë ka të bëjë me punëdhënësin tim, nëse ai vendos që unë nuk duhet të shkoj, do ta respektoj vendimin”, – ishin fjalët e Mbappe në nëntor. Është një sekret i hapur që sulmuesi dëshiron ta çojë Francën drejt medaljes së arit, ndaj PSG mund ta përdorë këtë për të mos i vënë asnjë pengesë.

Dy golat e shënuar në fundjavë e vendosën në mesin e dhjetë golashënuesve më të mirë në kampionatin francez, me 179 gola. Rekordi është 299 gola, por nëse ai qëndron te PSG, nuk do të ishte çudi që ta thyente. Por së pari, Mbappe dhe PSG duhet të kualifikohen për në fazën tjetër të Champions League.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%