play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Publikohet kalendari i ndeshjeve të Champions League, ja datat e përballjejeve

today19/12/2023

Background
share close

Pas hedhjes së shortit ditën e djeshme është publikuar edhe kalendari i fazës së 1/8-ve të finales së Champions League. Në 13 shkurt të vitit të ardhshëm do të luhen ndeshjet FC Copenhagen-Manchester City dhe RB Leipzig-Real Madrid.

Nga skuadrat italiane e para do të zbresë në fushë Lazio, që do të sfidojë Bayernin e Mynihut në 14 shkurt. Në të njëjtën ditë do të luhet edhe takimi PSG-Real Sociedad. 6 ditë më vonë është radha e Interit për t’u përballur me Atletico Madridin e Simeones në “San Siro”. Në 20 shkurt do të luhet edhe sfida PSV-Borussia Dortmund.

Një ditë më pas në stadiumin “Maradona” do të luhet ndeshja Napoli-Barcelona. Edhe takimi Porto- Arsenal do të luhet në 21 shkurt. Ndeshjet e kthimit do të nisin në 5 mars dhe dhe do të përfundojnë në 13 mars.

Kalendari i ndeshjeve të fazës së 1/8-ve të finales së Champions League

13 shkurt

FC Copenhagen-Manchester City

RB Leipzig-Real Madrid

(Ndeshjet e kthimit luhen në 6 mars)

14 shkurt

Lazio-Bayern Mynih

PSG-Real Sociedad

(Ndeshjet e kthimit luhen në 5 mars)

20 shkurt

Inter-Atletico Madrid

PSV-Borussia Dortmund

(Ndeshjet e kthimit luhen në 13 mars)

21 shkurt

Napoli-Barcelona

Porto- Arsenal

(Ndeshjet e kthimit luhen në 12 mars)

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *