play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Premier League përsëri kundër Superligës: Refuzojmë çdo koncept të tyrin, tifozët tanë nuk e duan

today21/12/2023

Background
share close

Premier League ka reaguar për vendimin që dha Gjykata e BE-së në lidhjen me Superligën.

“Vendimi i sotëm nuk miraton Superligën, dhe Premier League vazhdon të refuzojë çdo koncept të tillë. Tifozët e ligës tonë janë jetikë për futbollin dhe ata e kanë bërë të qartë herë pas here se janë kundër të një kompeticioni të tillë, i shkëputur nga ai europian.

Premier League rithekson angazhimin e saj ndaj parimeve të qarta të konkurrencës së hapur që mbështesin suksesin e garave të klubeve vendase dhe ndërkombëtare.

Futbolli lulëzon në konkurrencën e krijuar nga promovimi dhe zbritja nga kategoria, kualifikim vjetor i bazuar në merita nga liat dhe ritualet e gjata që vijnë me fundjavat që rezervohen për futbollin vendas”, shkruante Premier League.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *