play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

“Paratë që fitoj i meritoj, nuk ia kam vjedhur askujt”, Mbappe shpërthen pas polemikave

today18/01/2024

Background
share close

Në kanalin “France 2”, Kylian Mbappe ka qenë i pranishëm dhe ka folur rreth disa çështjeve.

Ai ndalet në dëshirën për të krijuar familje, racizmin, viktimë e të cilës ishte, zhgënjimin e tmerrshëm që jetoi gjatë finales së Kupës së Botës 2022 kundër Argjentinës, të ardhurat e tij etj.

Mbappe tregon dhe se çfarë dëshiron që të bëjë në jetën e përditshme.

“Të shkoj të ha qetësisht në një restorant, të dal me miqtë, por të mos lejoj askënd të më shohë. Të nesërmen, një mëngjes i mirë me diell, hipur mbi tarracë. I admiroj gjërat e thjeshta në jetë.”

Sa iu përket të ardhurave vjetore, ai nuk e mohoi se fiton rreth 100 milionë euro në sezon.

“E vërteta është se nuk e di saktësisht. Në moshën 12-vjeçare kam menduar gjithashtu se ka shumë para në futboll. Unë i meritoj paratë që fitoj, nuk ia kam vjedhur askujt. Kështu funksionon bota e futbollit”, është shprehur ndër të tjera sulmuesi francez i PSG-së.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *