play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

Operacioni i SPAK, Balla: Vijojmë vetëpastrimin e policisë

today21/11/2023

Background
share close

Operacioni i fundit i finalizuar nga SPAK, ku mes personave që u lëshuan urdhër arreste ishin zyrtarë dhe ish-zyrtarë policie sipas ministrit të Brendshëm, Taulant Balla e çon Shqipërinë në një nivel tjetër të sundimit të ligjit.

Balla thotë se operacionet e prokurorisë së posaçme në koordinim me policinë e shtetit, po vetëpastrojnë gjithnjë e më shumë radhët e uniformave blu.

“Dosja në fjalë është një skaner i qartë i mënyrës se si vatra kanceroze brenda Policisë së Shtetit kanë shërbyer si shërbëtorë të krimit të organizuar”, tha ai.

Për të çuar më tej procesin e vetëpastrimit të policisë së shtetit, Balla tha se brenda kësaj jave zgjidhet dhe kreu i ri i AMP.

“Brenda kësaj jave do t’i propozoj kryeministrit drejtuesin e ri”.

Drejtuesi i ri në krye të institucionit që kryen vetingut në radhët e policisë do të pasojë në këtë detyrë, Ardi Veliun të dorëhequr nga ky post pak javë më parë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%