play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Nisin parashikimet për Euro 2024! Itali-Shqipëri, jetike për ekipin e Spalletti

today16/04/2024

Background
share close

Duhen më pak se dy muaj që nga hapja zyrtare e Kampionatit Europian 2024, por që tani kanë nisur parashikimet e ndeshjeve, bazuar në objektivat e skuadrave dhe grupet ku janë shortuar. I cilësuar si më i forti, grupi B ku bën pjesë edhe Shqipëria, tërheq vëmendjen me sfidat që do të propozojë.

Një vëmendje e veçantë i kushtohet ndeshjes së parë, Itali-Shqipëri. Për skuadrën e Spalletti kjo cilësohet si sfida jetike, e cila, në varësi të rezultatit mund t’u hapë një disa mundësi. Si Spaletti ashtu edhe Sylvinho duket se janë të lumtur me modulin 4-3-3. Ky rreshtim garanton më shumë qëndrueshmëri të skuadrës duke dhënë mundësinë e aktivizimit të disa mesfushorëve. Sa i përket atyre italianë, talenti është me shumicë, me një mesatare mbi 60% të mbajtjes së topit dhe me aftësinë e organizimit të kundërsulmeve.

E nëse nga mediat Italia vlerësohet në të gjithë elementët e skuadrës, për Shqipërinë konsideratat janë për trajnerin.

Ndeshja kundër Italisë nënvizon një mundësi të mirë dhe shtrirjen e rrugës profesionale të Sylvinho, pas arritjeve të ndryshme që kanë përcaktuar rrugën e tij drejt pikës më të rëndësishme në karrierë, në vitrinën e kualifikimit në Europian.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *