play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Moratti “karikon” Mourinhon: Te Napoli ai do të “çmendë” tifozët

today22/01/2024

Background
share close

Mënyra e stërvitjes së Jose Mourinhos, stili i tij i komunikimit dhe aftësia e tij për të krijuar ndjeshmërinë dhe tifozët, janë të njohura tashmë. Por një person që ndoshta e njeh pak më shumë se të tjerët, është Massimo Moratti. Ish-presidenti i Interit, duke folur për “Radio Kiss Kiss”, foli për trajnerin me të cilin shkroi historinë në vitin 2010 duke arritur tripletën me klubin zikaltër. I lirë pas shkarkimit nga Roma, trajneri portugez është i lidhur me një transferim te Napoli dhe Moratti e aprovon këtë ide.

“Do t’i çmendte të gjithë tifozët, gjithmonë sjell entuziazëm dhe shpresë. Ai do të donte të ishte trajner i Napolit sepse është një klub i rëndësishëm. De Laurentiis? Nuk e njoh shumë, nuk mund të them nëse do të shkonte mirë me Mourinhon. Specialiteti i tij është i të qenit një profesionist serioz, ai di gjithçka për ekipin e tij, ai është një tifoz i madh i futbollit”, është shprehur ndër të tjera ish-presidenti i Interit, Moratti.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *