play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM SHQIPËRI

 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

 • cover play_arrow

  LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Më së shumti ndërhyrje ndaj tij, Rey Manaj i pandalshëm në Turqi, statistika e veçantë e yllit kuqezi

today20/05/2024

Background
share close

Rei Manaj ka shkëlqyer në sezonin e parë në Turqi me fanellën e Sivasspor. Sulmuesi shqiptar ka realizuar 18 gola në kampionat, në 32 ndeshje.

Së fundmi, mediat turke kanë publikuar një statistikë mjaft të veçantë, ku shkruhet se Manaj ka qenë i pandalshëm, pasi është futbollisti ndaj të cilit janë kryer më shumë ndërhyerje në kampionat.

Ylli kuqezi është ndalur me faull në 81 raste, pas tij vjen Karaca me 79 raste. 27-vjeçari pëlqehet nga disa skuadra dhe mund të ndërrojë ambient në verë, gjithsesi fokusi është te Europiani, me Manaj që ka mundësi të mëdha të marrë ftesën e Sylvinho.

Renditja:

 

 

 1. Rey Manaj – 81 faull

 

 1. Efecan Karaca – 79 faulle

 

 1. Ibrahim Olawoin – 73 faulle

 

 1. Mustafa Eskihellaç – 70 faull

 

 1. Hajradinoviq – 69 faulle

 

 1. Adam Buksa – 67 faulle

 

 1. Fernandes – 67 faulle

 

 1. Emre Akbaba – 64 faulle

 

 1. Saric – 62 faulle

 

 1. Charisis – 61 faull

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *