play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Mbyllet faza e grupeve të Euro 2024, këto janë duelet e 1/8 – përballjet që mund të sjellin surpriza

today27/06/2024

Background
share close

EURO 2024 ka mbyllur fazën e grupeve të turneut, duke mësuar emrat e të 16 skuadrave që mbeten në garë për fitoren e trofeut. Në këtë mënyrë është plotësuar edhe kuadri i plotë i ndeshjeve të fazës 1/16.

Ndeshjet e fazës me eliminim direkt nisin të shtunën me ndeshjet Zvicër-Itali dhe Gjermani-Danimarkë. Të dielën luhen dy ndeshje të tjera., Angli-Sllovaki dhe Spanjë-Gjeorgji.

Të hënën e kanë radhën ndeshjet Francë-Belgjikë dhe Portugali Slloveni. Ndërsa të martën kjo fazë mbyllet me duelet Rumani-Holandë dhe Austri-Turqi.

FAZA 1/16

29/06 Zvicër – Itali ora 18:00

29/06 Gjermani – Danimarkë ora 21:00

30/06 Angli –Sllovaki ora 18:00

30/06 Spanjë – Gjeorgji ora 21:00

01/07 Francë – Belgjikë ora 18:00

01/07 Portugali – Slloveni ora 21:00

02/07 Rumani – Holandë ora 18:00

02/07 Austri – Turqi 21:00

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *