play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Kuqezinjtë “rivalizojnë” Gjermaninë! Mediat gjermane zbulojnë tentativat për të veshur kuqezi Brajam Grudën

today06/12/2023

Background
share close

Futbollisti i Mainz dhe i Gjermanisë U21, Brajan Gruda raportohet se i është ofruar shansi të luajë për Shqipërinë.

Sipas “Sport Bild”, Federata Shqiptare e Futbollit po përpiqet të bindë 19-vjeçarin që të luajë për Shqipërinë. Megjithatë, deri më tani, përpjekjet e tyre për të nënshkruar me sulmuesin me vlerësim të lartë kanë qenë të pasuksesshme.

I lindur në Gjermani me origjinë shqiptare, Gruda ka të drejtë të luajë për të dy vendet. Ai bëri debutimin e tij për Gjermaninë U-21 në shtator dhe ka bërë pesë paraqitje për skuadrën e Antonio Di Salvo.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *