play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Kupa e Mbretit, hidhet shorti i ndeshjeve çerekfinaliste

today19/01/2024

Background
share close

Sot (e premte) është hedhur shorti i Kupës së Mbretit apo i njohur ndryshe si Copa del Rey, ku janë caktuar katër çiftet e çerekfinaleve, pasi kanë mbetur vetëm tetë skuadra në garë për trofeun.

Shorti i çerekfinaleve të Copa del Rey ka caktuar ndeshje interesante, por edhe të forta, ku nuk dihet fituesi në asnjërën prej tyre.
Çifti i parë është ai në mes të Athletic Bilbao dhe Barcelonës, duke qenë ndeshja më e fortë e kësaj faze dhe e cila do të zhvillohet në “San Mames”.

Celta Vigo – Real Sociedad është ndeshja tjetër e kësaj faze dhe edhe kjo pritet të jetë ndeshje interesante pasi baskët janë mysafir.
Mallorca – Girona, një sfidë e cila mund të jetë shumë e luftuar nga të dyja palët.

Atletico Madrid dhe Sevilla është çerekfinalja e fundit me dy skuadra që tradicionalisht kanë shkuar lart dhe shpeshherë kanë arritur ta fitojnë trofeun.

Ndeshjet do të luhen në javën e ardhshme, të martën më 23 janar, të mërkurën më 24 janar dhe të enjten më 25 janar.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *