play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Kupa e botës në Peshëngritje, Briken Çalja renditet i pari në Baterinë B

today04/04/2024

Background
share close

Briken Çalja u rendit i pari në dy garësh në baterinë B për peshën deri 73 kilogramë. Çalja ngriti në total 333 kilogramë në Kupën e Botës që po zhvillohet në Tajlandë.

Në krahasim me Europianin e zhvilluar në shkurt në Bullgari është përmirësuar me 5 kilogramë. Kjo është gara e fundit kualifikuese për Lojërat Olimpike 2024 dhe Briken Çalja do të presë pasi të plotësohen listat e Federatës Botërore ku pranohen 12 peshëngritës për secilën peshë. 34-vjeçari ka marrë pjesë në 3 olimpiada deri më tani.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *