play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

“Kualifikimi është në dorën tonë”, Donnarumma: Jemi të zëmerëuar për humbjen

today21/06/2024

Background
share close

Janë ekipi i dytë, pas Gjermanisë, i kualifikuar për në fazën me eleminim direkt, të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024, me “iberikët” e Spanjës, që kanë mposhtur mbrëmjen e kësaj të enjtje, në “Veltnis Arena”, të Gelsenkirshenit, teksa kanë arritur të sigurojnë tre pikët përballë kampionëve në fuqi të Evropës, Italisë.

Pavarësisht humbjes, absolut në këtë përballje ishte “gardiani’ i portës së “Të Kaltërve”, Gianluigi Donnarumma, i cili pas ndeshjes u shpreh se përballë Spanjës vendosën shumë pak cilësi në fushë, teksa më tej foli për kualifikimin teksa theksoi se fati është ende në dorën e italianëve dhe nuk kanë aryse për t’u shqetësuar.

“Gabuam shumë pasime të thjeshta, vendosëm pak cilësi në fushë. Dhe kur ndodhin këto gjëra spanjollët të ndëshkojnë. Jemi të zemëruar, por le ta përdorim këtë zemërim për ndeshjen ndaj kroatëve.

Kualifikimi? Fati është ende në dorën tonë, nuk kemi arsye për t’u shqetësuar. Na pret një punë e madhe kundër Kroacisë, por unë jam i bindur që mund t’ia dalim. Nga sfida me Spanjën shpëtoj vetëm qëndrimin e skuadrës. Vrapuam shumë, por ndoshta edhe vrapuam keq. Le të nisemi nga ky qëndrim dhe të bëjmë edhe më shumë përballë Kroacisë”,- u shpreh “gardiani” i portës.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *