play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Kosova triumfon në “Fadil Vokrri”, mjafton goli i Rashicës për të mposhtur Izraelin

today13/11/2023

Background
share close

Kosova ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme mbrëmjen e sotme në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër Izraelit me rezultatin 1-0, sfidë e vlefshme për kualifikueset e Euro 2024.

“Dardanët” kanë qenë pothuajse në të gjithë ndeshjen kërkues dhe më të rrezikshëm se kundërshtari. Goli erdhi në minutën e 41’ nga Milot Rashica. Një top i bukur i servirur me kokë nga Muriqi për Rashicën, ka bërë që sulmuesi në fjalë të marrë topin dhe të shënojë i vetëm më pas përballë portierit.

Sfida ka qenë edhe intensive në aspektin e ndërhyrjeve, ku nuk munguan kartonat e verdhë, por edhe një i kuq për Izraelin në çastet e fundit të ndeshjes.

Kjo fitore i ka dhënë tre pikët Kosovës në grupet e kualifikuese të Euro 2024. “Dardanët” tashmë renditen në vendin e katërt me 10 pikë, ndërsa Izraeli në vendin e tretë me 11 pikë dhe me një ndeshje më pak.

Shikoni golin e Milot Rashicës

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *