play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Kombëtarja zyrtarizon miqësoren me Kilin

today15/02/2024

Background
share close

Kombëtarja shqiptare e futbollit zyrtarizoi edhe ndeshjen tjetër miqësore të muajit Mars.

Ashtu siç kishte njoftuar presidenti i Federatës Shqiptare te Futbollit, Armando Duka, kuqezinjtë do të luajnë me Kilin në datën 22.

Kjo ndeshje miqësore do të luhet në stadiumin ‘Enio Tardini’, në Parma të Italisë në orën 20:45.

Kjo është ndeshja e parë në histori mes këtyre dy përfaqësueseve. Kili është një nga ekipet kombëtare më me histori në Amerikën Latine, teksa ka fituar dy herë Kupën Amerikës.

Tre ditë më pas, më 25 Mars, Shqipëria do të luajë edhe miqësoren e dytë ndaj Suedisë. Ky takim do të luhet në stadiumin “Friends Arena” të Stoklohmit, në ora 19:00.

Të dy sfidat janë pjesë e përgatitjeve të Kombëtares për Europianin “Gjermani 2024”, ku trajneri Silvinjo do të ketë mundësinë që të testojë lojtarët dhe ekipin kuqezi pas thuajse 4 muajsh nga ndeshja e fundit.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *