play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Kombëtarja e Gjermanisë për Euro2024, Bayern Munchen më i përfaqësuari

today16/05/2024

Background
share close

Jualian Nagelsman ka zyrtarizuar sot emrat e 27 futbollistëve të listës provizore të lojtarëve, të cilët do të përfaqësojnë Gjermaninë në “Euro 2024”.

Në këtë listë spikat prania e 6 lojtarëve të Bajernit të Mynihut. Zgjedhjet e Nagelsman janë drastike pasi jashtë Europianit kanë mbetur lojtarë si Humels, Brandt, Xhan, Adejemi, Gorecka dhe Gnabri (është i dëmtuar).

Lojtarët me më shumë eksperiencë janë Tomas Myler (128 ndeshje ndërkombëtare), Manuel Neuer (117 ndeshje ndërkombëtare) dhe Toni Kros (108 ndeshje ndërkombëtare).

Të grumbulluarit

 

Në portë: Oliver Bauman (TSG Hoffenheim), Manuel Nojer (FC Bayern), Aleksander Nybel (VfB Stuttgart), Mark-Andre ter Shtegen (FC Barcelona)

 

Në mbrojtje: Valdemar Anton (VfB Stuttgart), Benxhamin Henrish (RB Leipzig), Joshua Kimish (FC Bayern), Robin Koh (Eintracht Frankfurt), Maksimilian Mitelshdet (VfB Stuttgart), David Raum (RB Leipzig), Antonio Rydiger (Real Madrid), Niko Shloterbek (Borussia Dortmund), Xhonatan Tah (Bayer 04 Leverkusen)

Në mesfushë: Robert Andrish (Bayer 04 Leverkusen), Kris Fyhrish (VfB Stuttgart), Paskal Gros (Brighton & Hove Albion), Ilkai Gyndogan (FC Barcelona), Toni Kros (Real Madrid), Xhamal Musiala (FC Bayern), Aleksandar Pavloviç (FC Bayern), Leroi Sane (FC Bayern), Florian Virc (Bayer 04 Leverkusen)

Në sulm: Maksimilian Baier (TSG Hoffenheim), Niklas Fyllkrug (Borussia Dortmund), Kai Haverc (FC Arsenal), Thomas Myller (FC Bayern), Deniz Undav (VfB Stuttgart).

Auto 0658115cc39e42ffad01dcfa2a2918f51715860530

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *