play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Klopp largohet në fund të sezonit, Liverpool nis bisedimet me Xabi Alonso

today07/02/2024

Background
share close

Liverpool raportohet se kontakoi me Xabi Alonso dhe i ofroi postin e trajnerit për sezonin e ardhshëm. Bisedimet nisën menjëherë pasi tekniku i të kuqve Jurgen Klop u komunikoi drejtuesve se kishte vendosur që të largohej nga detyra pas 8 vitesh e gjysmë.

Pak javë më parë, gjermani me anë të një videomesazhi u tha tifozëve se kishte vendosur që të largohej nga “Anfield Road”, pasi po i shteronin energjitë.
Kjo deklaratë e tij solli mjaft befasi e trishtim në klubin anglez, që nisi nga puna për të gjetur zëvendësuesin e tij. Sipas francezëve të “Foot Mercato”, te Liverpooli besojnë se do të bindin një nga figurat që ka qenë pjesë e historisë së skuadrës.

Xabi Alonso ka mbajtur veshur fanellën e të kuqve në vitet 2004-2009 dhe ishte pjesë e ekipit që fitoi Ligën e Kampioneve në 2005. Por në klub e dinë se nuk do të jetë e lehtë që të largojnë spanjollin nga Bayer Leverkusen, me ekipin që po zhvillon një sezon mjaft të mirë në Bundesligë.

Pas 20 takimesh në kampionat, ekipi kryeson me 2 pikë më shumë se sa Mynihu, ndërsa ka fituar 16 prej tyre. Drejtuesit gjermanë edhe pse e dinë për interesin e të kuqve, besojnë se trajneri nuk do të largohet, pasi po planifikon ekipin e sezonit të ardhshëm.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *