play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

“Jeni një turp”, Rama ia thotë në sy gazetares bullgare në Bruksel: Do ndërtojmë Evropën në vendin tonë

today23/06/2022

Background
share close

Kryeministri Rama ka folur para Samitit të BE-së në Bruksel.

Teksa u ndal te çështja bullgare dhe e quajti një turp për Evropën, kryeministri tha se nuk shpreson që të zgjidhet asgjë.

I pyetur nga gazetarët bullgarë, Rama nuk ngurroi t’ia thoshte në sy se janë “një turp.”

“Ohh Bullgaria këtu. Jeni rrëmujë ju djema. Një rrëmujë e madhe dhe jeni një turp teksa mbani peng dy vete të tjera të NATO-s. Nuk pres lajme të mira sot, sepse siç e thashë dje u ngrit optimizmi por këtu jemi dhe është një ditë e re në Evropë por jo në Bullgari”, u shpreh ai.

Teksa u pyet nëse ka frikë se do të jetë Shqipëria, viktimë, Rama tha: “Ne s’do të jemi kurrë viktimë se e dimë që në këtë rrugë ka një Bullgari këtu dhe një Bullagri atje, por ne nuk e ndryshojmë kursin tonë dhe do e ndërtojmë Eruopën në vendin tonë”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Show Biz

“House of the Dragon”, më në fund ka një datë publikimi

Për të gjithë fansat e “Game of Thrones”, vijnë lajme tepër të mira pasi kemi një datë publikimi për serialin tjetër “House of the Dragon”. Seriali do të shfaqet premierë në HBO dhe HBO Max më 21 gusht. Do të ketë 10 episode në sezonin e parë, me shumë gjasa që do të zgjasin rreth 60 minuta secili. Megjithëse disa prej nesh mund të ndihen ende të pakënaqur nga mënyra […]

today23/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%