play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Inter fiton derbin e Italisë

today05/02/2024

Background
share close

Inter ka arritur të triumfojë minimalisht në “San Siro” në Derbin e Italisë kundër Juventusit.

Zikaltërit e Simone Inzaghit kanë qenë pothuajse totalisht dominues përballë bardhezinjve, ku nuk kanë lënë aspak hapësira për ta dhe kanë sulmuar shumë portën e tyre.

Goli i ndeshjes erdhi gjatë pjesës së parë, ku në minutën e 37’ ishte autogoli i Gattit i cili zhbllokoi shifrat.

Kaq ka mjaftuar për t’i dhënë Interit tre pikët, edhe pse gjatë sfidës kanë tentuar shumë herë për të shënuar të dytin dhe të sigurisë.

Me këtë fitore, Inter tashmë renditet në krye të tabelës së Serie A me 57 pikë, ndërsa Juventus në vendin e dytë me 53 pikë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *