play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Hidhet shorti i Champions League/ Finale e parakohshme mes Real Madrid-Manchester City, ja të gjitha sfidat

today15/03/2024

Background
share close

Ditën e premte, në orën 12:00, në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i çerekfinaleve të Champions League.

Goglat kanë vendosur kundërshtarët përballë njeri tjetrit, ku nuk mungojnë aspak ndeshjet e jashtëzakonshme të kësaj faze.

Ndeshjet e para çerekfinale do të luhen më 9 dhe 10 prill, ndërsa ato të kthimit më 16 dhe 17 prill. Ndeshjet e para gjysmëfinale do të luhen më 30 dhe 1 maj, ndërsa ato të kthimit më 7 dhe 8 maj./

Ndeshjet çerekfinale të Champions League:

Arsenal-Bayern Munich

Atletico Madrid-Dortmund

Real Madrid-Manchester City

PSG-Barcelona

Gjysmëfinalet:

Fituesi i sfidës Atletico Madrid-Dortmund kundër fituesit të sfidës PSG-Barcelona

Fituesi i sfidës Real Madrid-Manchester City kundër fituesit të sfidës Arsenal-Bayern Munich

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *