play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Gjimshiti në histori, sezon rekordesh për liderin kuqezi

today24/06/2024

Background
share close

Berat Gjimshiti, qendërmbrojtësi i përfaqësueses tonë është duke zhvilluar padyshim sezonin më të mirë të karrierës së tij. Jo vetëm duke qenë titullar i padiskutueshëm, si tek kombëtarja jonë kuqezi dhe tek formacioni i Atalantës, por sezoni i tij kulmoi me ngritjen e trofeut si kapiten i zikaltërve në Dublin, pas suksesit 3-0 të Atalantës ndaj Bayer Leverkusenit.
Por ky sezon mund të konsiderohet si sezoni i rekordeve për Gjimshitin, sa i takon prezencave të tij.

Në Serinë A me Atalantën ka qenë në fushë në 37 ndeshje me plot 2832 minuta, në Kupën e Italisë në 5 ndeshje (450 minuta), në Ligën e Europës 12 ndeshje (1044 minuta) dhe me 12 ndeshje mes eliminatoreve, miqësoreve dhe Europianit (1036 minuta).
Pra, Gjimshiti në sezonin 2023- 2024, pa përfshirë ndeshjen e sotme, ka qenë në fushë në plot 66 ndeshje.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *