play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Fulham në kërkim të një sulmuesi, Armando Broja i preferuari i klubit anglez

today27/11/2023

Background
share close

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja, është objektivi i një klubi anglez për merkaton e janarit. “Daily Mail” raporton se Fulham është në kërkim për një sulmues, që kur transferoi Aleksandar Mitroviç te sauditët e Al-Hilal në gusht.

Drejtuesit e Fulhamit janë admirues të Serhou Guirasi të Shtutgartit, por e dinë se përballen me shumë konkurrencë për 27-vjeçarin që po kalon një formë të shkëlqyer në Bundesligën gjermane.

Broja duket se është sërish në formë pasi u rikuperua nga një dëmtim i rëndë në gju dhe ka bërë gjashtë paraqitje këtë sezon, duke përfshirë një fillim kundër Fulham ku shënoi në fitoren 2-0.

Megjithatë, sulmuesit të Kombëtares shqiptare i duhet ende më shumë kohë për të hyrë në hapat e tij të duhur me Chelsea, që gjithashtu ndodhet në treg për afrimin e sulmuesi në janar. Blutë më konsiderojnë edhe huazimin e Brojës.
Fulham i përshtatet stilit të Brojës, i cili ka shenja dalluese me Mitroviçim si dhe falë përvojës së tij në Premier League është një tjetër bonus.

Edhe skuadrat të tjera të Premier League janë monitorim të situatës së sulmuesit të Kombëtares, por Fulham mund të jetë i vendosur mirë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *