play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

FSHF kundër krijimit të Super League: Futbolli është për të gjithë, meritat sportive janë ato ku bazohemi

today21/12/2023

Background
share close

Dalja kundër, UEFA-s e FIFA-s dhe hapja rrugë e krijimit, të së ashtuquajturës, “Super League”, nga Gjykata Evropiane e Drejtësise ka sjellë reagimat të shumta, nga shumë “gjigantë” të futbollit evropian dhe jo vetëm, pasi mbi këtë çështje një reagimin të shkurtër e ka bërë edhe Federata Shqiptare e Futbollit.

Me anë të një postimi, në profilet zyrtare të klubit, në rrjetet sociale, FSHF thekson se është totalisht kundër krijimit, të një Super League, teksa ka përsëritur edhe një herë se futbollit u përkët të gjithëve dhe se meritokracia duhet të mbizotërojë.

“Tifozët, lojtarët, trajnerët, federatat, klubet, ligat dhe të gjithë ata që e duan lojën e bukur të futbollit thonë njëzëri: ‘Nuk ka vend për asnjë lloj Super League në Europë’. Meritat sportive janë ato ku bazohemi. Futbolli është për të gjithë, i hapur për të gjithë”. MERITOJENI NË FUSHË!”,- shkruhet në postimin e Federatës.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *