play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Franca “shtanget” në Dortmund, barazon me Poloninë dhe e mbyll Grupin D në vendin e dytë

today25/06/2024

Background
share close

Franca ka barazuar 1-1 me Poloninë në Dortmund, për t’i dhënë fund fazës në grupe, dukë mos ia arritur dot të dalë si kryesuese e Grupit D.

“Gjelat” provuan disa herë për të gjetur golin, i cili erdhi vetëm falë një 11-metërshi nga ana e Kylian Mbappe në minutën e 56’. Gjithsesi, në minutën e 79’ ishte Robert Lewandowski që shënon gjithashtu një 11-metërsh, për të rikthyer baraspeshën.

Kështu Franca e mbyll Grupin D me 5 pikë në vendin e dytë, pas Austrisë, ndërsa Polonia largohet nga ky kompeticion me vetëm një pikë.

FRANCË 1-1 POLONI

Mbappe (P) 56′ / Lewandowski (P) 79′

KOMENTI:

90+5′ Mbyllet sfida në barazim 1-1!

79′ GOOOL POLONIA 1-1/ Lewandowski barason nga pika e bardhë.

56′ GOOOL FRANCA 1-0/ Kylian Mbappe shënon nga pika e bardhë e 11-metërshit. 

51′ Mbappe provon me një gjuajtje me të djathtën, por Skorupski bën sërish heroin për polakët.

46′ Nis pjesa e dytë!

45+2′ Mbyllet pjesa e parë!

42′ Mbappe tenton me një gjuajtje me të djathtën, por ndalet nga Skorupski.

19′ Kante pason oër Dembelen brenda në zonë, por goditja e këtij të fundit ndalet nga Skorupski.

1′ Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE:

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *