play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Finalet e Play-Off, të martën përcaktohen tre skuadrat e fundit të Euro 2024

today22/03/2024

Background
share close

Finalet e Play-Off, të martën përcaktohen tre skuadrat e fundit të Euro 2024

Pas ndeshjeve të së enjtes janë përcaktuar dhe finalet e play-off-it.  Uellsi dhe Polonia do të takohen në Kardif për të caktuar se kush do të jetë skuadra që do të kualifikohet nga play-off-i i ligës A.

Uellsi arriti që të mundë Finalndën 4-1 në ndeshjen gjysmëfinale, ndërkohë që në krahun tjetër Polonia shkatërroi Estoninë 5-1. Një përballje shumë e ekuilibruar, që natyrisht premton shumë spektakël. Kujtojmë se skuadra që do të kualifikohet nga këto dy skuadra do të vendoset në grupin D me Francën, Austrinë dhe Holandën.

Islanda në anën tjetër eliminoi Izraelin në transfertë, në një ndeshje tepër të vështirë, që u vendos gjithashtu në 10 minuta e fundit. Skuadra që do të kalojë nga kjo përballje do të luajë në europian në grupin Blegjikën, Sllovakinë dhe Rumaninë.

Në anën tjetër, Greqia pasi mundi 5-0 në Athinë Kazakitanin do të shkojë në Tbilisi për të diskutuar biletën e fundit për në europian ndaj Gjerogjisë. Këta të fundit mundën 2-0 në shtëpi Luksemburgun e të martën në orën 18:00 do synojnë ndaj ballkanasve pjesëmarrjen në euro2024, ndonëse helenët shihen disi më favorit.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *