play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

FIFA paralajmëron Brazilin: Zgjidhni Presidentin e ri ose rrezikohet pezullimi

today26/12/2023

Background
share close

FIFA paralajmëroi me një letër Brazilin se mund të pezullojë ekipet kombëtare dhe klubet e tij nga garat ndërkombëtare, nëse nuk zgjidh çështjen e Presidentit të Federatës së Futbollit.

Gjykata nuk njeh kreun aktual Ednaldo Rodrigues prej 7 Dhjetorit, duke e kthyer në ngërç. Pritet që më 8 Janar një delegacion i FIFA-s dhe Konfederatës Amerikanojugore të Futbollit të vizitojë Brazilin për të biseduar rreth zgjedhjeve për përcaktimin e Presidentit të ri.

Rodrigues mori fillimisht detyrën si President i përkohshëm në 2021, pasi u pezullua paraardhësi Rogerio Caboclo.

Mediat lokale raportuan se ai është në negociata me drejtues të tjerë të futbollit brazilian për të konkurruar sërish për presidencën në zgjedhjet e reja ose për të mbështetur një kandidat tjetër.

Vendimi kundër Ednaldo Rodrigues mund të dëmtojë kandidaturën e Brazilit për të pritur Kupën e Botës për femra në vitin 2027.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *