play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Fërshëllimat gjatë himnit të kombëtares izraelite, UEFA do të marrë masa disiplinore për Kosovën

today14/11/2023

Background
share close

Kombëtarja izraelite e futbollit ka luajtur të dielën ndeshjen e saj të parë që nga fillimi i luftës, duke u mposhtur nga “Dardanët” me rezultatin 1-0, sfidë e vlefshme për kualifikueset e Euro 2024.

Gjatë himnit kombëtar të Izraelit para ndeshjes, disa tifozë të pranishëm në Kosovë u shfaqën duke bëritur dhe vërshëllyer, siç tregohet në disa video që qarkulluan në rrjetet sociale.

UEFA, organi qeverisës i futbollit europian, tha për “CNN” në një deklaratë se janë hapur prodcedurat për trazirat gjatë himneve kombëtare.

“Organi i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA do të merret me këtë rast në kohën e duhur”, thuhej në deklaratë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *