play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Endri Çekiçi në formacionin e javës

today09/11/2023

Background
share close

Endri Çekiçi u bë pjesë e formacionit të javës së 11 në Superligën e Turqisë. Mesfushori shqiptar arriti një fitore të rëndësishme 4-2 me Pendikspor në fushën e Istanbulspor. Çekiçi dha asist për golin e dytë dhe ndihmoi sulmin të organizonte aksione të tjerë, por edhe u përpoq të shënonte.

Endri Çekiçi mori notën 8.7, duke qenë ndër më të mirët në formacionin ideal të javës ku është vendosur para mbrojtjes. Në këtë takim spikati edhe Eduart Rroca. Kapiteni i Istanbulspor realizoi gol dhe dha pasimin për tjetrin, por nuk arriti t’i japë pikë ekipit të tij që ndodhet në fundin e renditjes.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *