play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

E rëndë për sulmuesin e Firorentinës, infektohet me malarie dhe shtrohet në spital

today21/02/2024

Background
share close

Sulmuesi i Fiorentinës, Christian Kouame është diagnostikuar me malarie.

Klubi italian e ka bërë të ditur këtë gjë përmes një komunikate zyrtare.

“Fiorentina njofton se, pas fillimit të etheve mes 20 dhe 21 shkurtit, lojtari Christian Kouame iu nënshtrua një testi për vlerësimin e një infeksioni të mundshëm malarie, i cili rezultatoi pozitiv. Futbollisti është shtruar në spital për trajtimin e duhur dhe do të rivlerësohet në ditët në vijim”.

Kouame, i freskët nga triumfi i tij në Kupën e Kombeve të Afrikës me Bregun e Fildishtë, u kthye në Firence të shtunën e kaluar, por nuk u thirr për udhëtimin e së dielës në Empoli.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *