play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Çmimi “Lojtari i muajit”, Premier League prezanton nominimet për “më të mirin” e tetorit

today02/11/2023

Background
share close

Me përfundimin e muajit tetor, Premier League ka publikuar këtë të enjte, nominimet për çmimin prestigjioz individual të “lojtarit të muajit”, ku përveç emrave të mëdhenj ka gjithashtu dhe supriza.

Kështu, pretendentët kryesorë për trifumin e këtij çmimi janë “faraoni” egjiptian, Mohamed Salah, “kollosi” argjentinas i mbrojtjes, Christian Romero, si dhe “katalizatori” i mesfushës së “Topccinjve” të Arsenal, Declan Rice me të tre të lartpërmendurit që kanë qenë protagonist në rezultatet pozitive të skuadrave të tyre.

Ndërkaq, lista plotësohet nga sulmuesi “luzitan” i Wolherhampton, Pedro Neto, “fantazisti” kamerunas i Brentford, Bryan Mbuemo dhe “katalizatori” i mesfushës së Aston Villa, Douglas Luiz.

Gjashtë lojtarët e nominuar për çmimin:

Douglas Luiz (Aston Villa) – 2 fitore në një muaj, 1 barazim, 2 gola, 1 asistim;

Bryan Mbeumo (Brentford) – 2 fitore, 1 barazim, 1 humbje, 2 gola, 2 asistime;

Pedro Neto (Wolverhampton) – 1 fitore, 2 barazime, 3 asistime;

Declan Rice (Arsenal) – 2 fitore, 1 barazim, 1 gol, 1 asistim;

Christian Romero (Tottenham) – 3 fitore, 2 portën e pastër;

Mohamed Salah (Liverpool) – 2 fitore, 1 barazim, 5 gola.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *