play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Basketbolli për femra/ Flamurtari mposht Partizanin në “frymën e fundit” dhe fiton Kupën e Shqipërisë

today18/01/2024

Background
share close

Flamurtari është fitues i Kupës së Shqipërisë në basketboll për femra për edicionin 2024. Vlonjatet mundën në finalen e zhvilluar në fushën e tyre Partizanin me rezultatin 80-79 (16-24, 20-18, 25-19, 19-18), një takim dramatik, që u vendos në sekondën e fundit në favor të Flamurtarit.

Ndonëse ishin të kuqet ato që e nisën më mirë, duke kryesuar në pjesën e parë, vlonjatet reaguan në gjysmën e dytë, ndërsa gjithçka do të vendosej nga një kosh në sekondën e fundit i kapitenes Tea Memushi.

Por në këtë finale nuk munguan as polemikat, me Partizanin që pati pretendime të mëdha për gjykimin, si për aksionin e fundit që solli përmbysjen, por edhe për shumë momente të tjera gjatë lojës. Madje në shenjë proteste kryeqytetaset nuk u paraqitën as në ceremoninë e medaljeve.
Ky ishte trofeu i 21-të i Kupës së Shqipërisë për Flamurtarin, me vlonjatet që e nisin kështu vitin me festë para publikut të tyre të zjarrtë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *