play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Barone nuk ia del, ndërron jetë drejtori i përgjithshëm i Fiorentinës

today19/03/2024

Background
share close

Joe Barone nuk e fitoi “betejën” me jetën. Drejtori i përgjithshëm i Fiorentinës vdiq në moshën 57 vjeçare në San Raffaele të Milanos, në spitalin në të cilin ishte shtruar pasditen e së dielës, kur u transportua me një ambulancë, për shkak se kishte pësuar atak kardiak.

“Me dhimbje të thellë dhe trishtim të pamasë, Fiorentina sot humbet një nga pikat e saj të referencës, një figurë që ka shkruajtur historinë në klub. Drejtori i Përgjithshëm Giuseppe Barone, pas problemeve shëndetësore të shfaqura së fundmi, ka ndërruar jetë sot në spitalin “San Raffaele” në Milano” – Shkruan Fiorentina.

Barone mbante rolin e drejtorit të përgjithshëm të klubit që nga viti 2019. Gjatë kësaj periudhe, Fiorentina njohu rritje në shumë aspekte, me skuadrën që u shndërrua në një ekip protagonist në Serie A.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *