play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Barcelona i mohon Levandovskit rritjen e pagës

today26/12/2023

Background
share close

Barcelona po bën gjithçka të mos rrespektojë kontratën që ka me Robert Levandovskin. Në këtë vit polaku hyn në vitin e tretë në klub dhe sipas kontratës përfiton rritje page prej 5.2 milionë stërlinash.

Leva braktisi Bajernin për Barcelonën në verën e 2022-it kur klubi katalan pranoi të paguante për kartonin e tij 42.5 stërlina. Kontrata fillestare është tre vite me opsion shtyrje edhe për një vit të katërt, por forma sulmuesit ka lënë shumë për të dëshiruar.

Sipas akordit Barcelona ka paguar lojtarin 17.3 milionë stërlina në vitin e parë. Në sezonin e dytë Leva ka opërfituar 22.5 milionë stërlina ndërsa në sezonin e tretë shifrës së fundit Barcelona duhet t’i shtojë edhe 5.2 milionë stërlina.

Sipas “Sport”, Barcelona ka nisur të bisedojë me avokatët e saj për të gjetur një mënyrë që të mos ushtrojë këtë detyrim dhe t’i rrisë pagën polakut në sezonin që vjen.

Një tjetër situatë e vështirë e krijuar mes klubit dhe lojtarit është edhe marrëdhënia e tij e keq më trajnerin. Siç raportuan mediet dhe më pas konfirmoi edhe vetë tekniku në fund të ndeshjes, Kasvi ka patur një debat të ashpër me lojtarët në pushimin e takimit mes Barçës dhe Almerias.

Trajneri ka kritikuar haptazi disa prej lojtarëve, ndërsa mediat në Spanjë saktësuan se në “syrin” e ciklonit qëndron pikërisht Levandovski.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *