play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Asllani shënon golin e parë si zikaltër, realizon në sfidën ndaj Xhenoas në Seria A

today05/03/2024

Background
share close

Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Kristjan Asllani thyen më në fund mallkimin dhe gjen golin e parë me fanellën e Interit në kampionatin italian.

Në ndeshjen kundër Xhenoas e fituar me rezultatin 2 me 1, Asllani shënoi golin e pare per zikaltërit në minutën e 31-të ndeshjes.

Një pasim i Sançez në zonë dhe Asllani tregohet mëse i saktë duke tundur rrjetën.

Kjo ishte ndeshja e 36-të në kampionatin italian dhe 53-ta në total si lojtar i Interit. Golin e fundit në kampionatin italian, Asllani e kishte shënuar kur ishte lojtar i Empolit dhe pikërisht kundër Interit.

Asllani prej tre ndeshjesh radhazi e nis titullar ndeshjen, duke treguar tashmë se trajneri Inzagi po ka besim te lojtari i kombëtares shqiptare. Me kete fitore Inter shkeputet ndjeshëm, 15 pikë larg Juventusit të vendit të dytë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *